Andaluzja i jej piękno

Andaluzja to bardzo częsty kierunek turystów z całego świata. Region ten mieści się na południowym wybrzeżu Hiszpanii mając dostęp zarówno do Atlantyku, jak również do Morza Śródziemnego. Zróżnicowany klimat, ukształtowanie terenu, a także bujna roślinność niejednokrotnie zachwyci nas pięknymi widokami. Andaluzja i jej piękno obejmuje także liczne zabytki architektoniczne, które należy odwiedzić będąc w tym regionie.

Stolica Andaluzji czyli Sewilla

Zwiedzanie zaczynamy w stolicy Andaluzji, Sewilli. Piękny widok całego miasta możemy zobaczyć z wieży La Giralda, która dawniej była częścią meczetu. Panorama z wysokości ponad 100 metrów zapewni nam niepowtarzalne zdjęcia. W Sewilli koniecznie należy odwiedzić także La Catedral de Sevilla, ogromną, budzącą respekt katedrę gotycką, która powstała w XV wieku. Smak hiszpańskiej kultury poznamy w miejscu La Plaza de Toros de la Maestranza. To jedna z najstarszych, hiszpańskich aren do korridy. Dla zakochanych polecamy natomiast klimatyczne uliczki pełne kawiarni i restauracji w kompleksie dzielnicowym Barrio de Santa Cruz.

Perła Andaluzji – Cordoba i Alhambra

Zwiedzanie Andaluzji nie mogło by pominąć otoczonego murami obronnymi miasta Cordoba i znajdującej się na jej obrzeżach fortecy Alhambra. Koniecznie należy odwiedzić Dzielnicę Katedralną, w której nasze oczy będą mogły podziwiać Kaplice Królewską oraz Mauzoleum Królów Katolickich. Następnie, korzystając z komunikacji miejskiej warto udać się do Alhambry, gdzie zobaczymy jedną z wizytówek Hiszpanii, czyli Fontanę Lwów. Kilka minut warto poświęcić także relaksującemu pobytowi w Ogrodach Wodnych Generalife.

Kordoba – serce starożytnej kultury

Kordoba już w czasach starożytnych była bardzo rozwiniętym miastem pełnym szkół, bibliotek oraz łaźni. Posiadało także brukowane ulice, a także kanalizację. Dzisiaj, w Cordobie z całą pewnością warto zobaczyć katedrę Mezquita, która, podobnie jak wiele innych katedr w Hiszpanii powstała na miejscu dawnego meczetu. Na obrzeżach miasta, kilka kilometrów od centrum, znajdują się także ruiny rezydencji letniej Ommajadów – Mdina Azajaha.

Inne miasta andaluzyjskie

Bardzo trudno opisać Andaluzję i jej piękno w pełnej krasie. Po za wyżej wymienionymi miejscami na pewno warto zahaczyć o Malagę, która zachwyci koneserów dobrego wina. Przepiękne widoki zaoferuje nam również Ronda – miasteczko położone pośród górskiego krajobrazu. Jednym z lepiej rozpoznawalnych zabytków Andaluzji jest również Wąwóz El Chorro.