Apartamenty Costa Blanca

Urokliwe kąpieliska Costa Blanca co roku przyciągają do siebie ogromną rzeszę turystów pragnących spędzić urlop nad Morzem Śródziemnomorskim. Okolica ta jest chętnie wybierana także przez Polaków, a wszystko za sprawą niewielkiej odległości do miasta Alicante, w którym mieści się port lotniczy obsługujący wiele lotów z naszego kraju. Gdzie zamieszkać w czasie wakacyjnych szaleństw? Najlepszym rozwiązaniem będą apartamenty w Costa Blanca!

Wynajem apartamentu nie jest dużym kosztem!

Na wstępie warto wyjaśnić pewną różnice w postrzeganiu tego pojęcia w Hiszpanii i w Polsce. W naszym kraju apartament kojarzy się z wysokim standardem i większymi kosztami. W Hiszpanii, apartamentami są także zwykłe mieszkania. Co ciekawe, za bardzo dobrze wyposażony apartament w atrakcyjnej okolicy w Costa Blanca, często zapłacimy mniej niż nad polskim morzem! Słowo klucz to dostępność. W Hiszpanii mnóstwo ludzi wynajmuje swoje mieszkania w okresie wakacyjnym. Nie brakuje także osób z innych krajów, które w ten sposób zarabiają na nieruchomości.

Na co zwrócić uwagę wynajmując apartamenty w Costa Blanca?

W Hiszpanii do rzadkości nie należą duże kompleksy mieszkań i apartamentów wynajmowanych turystom. Deweloperzy dbają zatem o wysoki standard nieruchomości, a także najbliższej okolicy. Budynki, w których mieszczą się apartamenty często są ogrodzone, posiadają oddzielny parking, a także basen. Przed wynajmem należy zatem zwrócić uwagę, jaka odległość będzie nas dzielić od kąpieliska. Niektóre apartamenty nie są wyposażone w aneks kuchenny, dlatego kolejnym ważnym aspektem jest bliskość restauracji oraz sklepów.

Wynajem apartamentu w Costa Blanca bez umowy

Mnóstwo właścicieli nieruchomości w Hiszpanii wynajmuje apartamenty bez podpisywania umowy. To dosyć charakterystyczne zjawisko, dlatego nie powinniśmy być szczególnie zdziwieni. Warto również uwzględnić porę roku, w jakiej chcemy wynająć apartament. Oczywiście w okresie od października do kwietnia można liczyć na dużo niższe ceny. Jest jednak pewien haczyk. Wiele apartamentów nie posiada żadnego systemu ogrzewania! Wbrew pozorom, wcale nie jest to tak nieistotny szczegół. W nocy, w okolicach Alicante, temperatura powietrza to zaledwie od 5 do 8 stopni Celsjusza.

Jak znaleźć apartament w Costa Blanca?

W Polsce nie brakuje agencji nieruchomości, które posiadają w swojej ofercie kilkaset różnych mieszkań i apartamentów do wynajęcia w Costa Blanca. Dlatego bez żadnych problemów możemy znaleźć i zarezerwować atrakcyjny apartament za pośrednictwem Internetu. Także na miejscu znajdziemy wiele portali regionalnych z ogłoszeniami.