Nieruchomości Costa Blanca

Costa Blanca to bardzo popularny region turystyczny zlokalizowany niedaleko Alicante we Wspólnocie Walencji. Polacy marzący o zakupie własnej nieruchomości często przeglądają oferty właśnie z Costa Blanca. To miejsce doskonale nadaje się do zakupu wakacyjnego mieszkania, które w pozostałych okresach roku będzie generować czysty zysk z wynajmu. O czym warto pamiętać gdy decydujemy się na zakup nieruchomości w Costa Blanca?

Dlaczego tak wiele osób kupuje nieruchomości w Hiszpanii?

Po pamiętnym kryzysie wiele nieruchomości zostało zajętych przez banki. Do rzadkości nie należą całe ulice opustoszałych domów i apartamentów. Banki natomiast sprzedają te nieruchomości w bardzo atrakcyjnych cenach. Zdecydowana większość osób nie kupuje nieruchomości by tam mieszkać, lecz żeby wynajmować ją turystom. Pieniądze z takiej inwestycji zwracają się w zawrotnym tempie. A po za tym, zyskujemy również świetne miejsce do spędzania wakacyjnego urlopu.

Dlaczego akurat Costa Blanca?

Costa Blanca jest jednym z popularniejszych regionów turystycznych wybieranych przez Polaków. Mamy tam dwa słynne kąpieliska: Benidorm i Calpe. Nie bez znaczenia jest również bliska okolica Alicante, w którym znajduje się Port Lotniczy. Z okolic Costa Blanca można się łatwo dostać na Ibizę lub Majorkę. Dlatego też, posiadanie nieruchomości pod wynajem w tej części Hiszpanii oznacza dwanaście miesięcy generowania całkiem wysokich zysków.

Jakie nieruchomości są najchętniej kupowane?

Polacy najchętniej kupują w Costa Blanca apartamenty usytuowane w większych kompleksach mieszkalnych. Cenione są takie atuty jak: duży parking, ogrodzony teren mieszkalny, plac zabaw, a także basen komunalny. Czym różnią się apartamenty w Hiszpanii od tych znanych w Polsce? Bardzo często nie uświadczymy tam kuchni. Często apartament posiada pomieszczenie jadalne z podstawowym aneksem kuchennym. To wszystko. Turyści zwykle preferują jedzenie na mieście. Co ciekawe, bardzo podobne gusta ma wielu obywateli Hiszpanii, którzy w domu nie gotują posiłków.

Gdzie szukać nieruchomości w Costa Blanca?

Popularny trend został szybko dostrzeżony przez agencje nieruchomości w Polsce. Dlatego obecnie dostęp do nieruchomości w Hiszpanii jest praktycznie nieograniczony. W Internecie możemy dokładnie obejrzeć całą nieruchomość oraz jej okolicę. Tylko od nas zależy, czy zakup pozostawimy pośrednikom pracującym dla agencji, czy też większą część formalności załatwimy samodzielnie zaoszczędzając pieniądze.