Wyjazdy do Alicante

Lotnisko w Alicante to szósty pod względem wielkości port lotniczy w Hiszpanii. Obsługuje on loty z Polski oferowane przez linie lotnicze Wizzair oraz Ryanair. Należy jednak pamiętać, że lotnisko jest usytułowane na obrzeżach miasta Alicante. W stronę centrum musimy zatem pokonać z lotniska jeszcze kilkanaście kilometrów. Jak dojechać do Alicante w Hiszpanii kierując się do centrum bezpośrednio z portu lotniczego?

Najtańszym rozwiązaniem będzie autobus

Bezpośrednio przy porcie lotniczym Alicante znajduje się przystanek autobusowy, na którym zatrzymują się trzy linie: 1A, 1B oraz C6. Turystów udających się do centrum Alicante interesuje wyłącznie linia C6, która kursuje w godzinach od 7 do 23. Kolejne autobusy odjeżdżają mniej więcej co pół godziny. Koszt dojazdu z portu lotniczego do centrum autobusem wynosi około 2 euro. Bilet można zakupić bezpośrednio u kierowcy. Wspomniane wyżej linie 1A oraz 1B zainteresują turystów udających się w stronę centrum Elche.

Ile kosztuje dojazd do Alicante taksówką?

Z portu lotniczego Alicante-Elche, do centrum miasta dojedziemy również taksówką. To najwygodniejsza opcja umożliwiające swobodne przewiezienie cięższych i mniej poręcznych bagaży. Koszty taksówki nie są zbyt wygórowane. W dni powszednie za przejazd zapłacimy około 20 euro. Tutaj należy jednak dokładnie sprawdzić taksówkę, czy posiada niezbędne oznaczenia oraz terminal. Przy lotnisku Alicante można bowiem spotkać niezarejestrowanych przewoźników, którzy mają w zwyczaju naciągać obcokrajowców.

Podróż wynajętym samochodem

Do Alicante możemy się również dostać wynajętym samochodem. Wbrew pozorom nie są to wysokie koszty. Jeżeli zależy nam na szybkim środku lokomocji w trakcie pobytu w Hiszpanii, wynajęcie samochodu na tydzień może nas wynieść około 50 euro. Jeżeli wybraliśmy ten środek lokomocji, należy kierować się drogą N-338. Do innych obszarów Alicante dojedziemy również drogą N-332 do Murcii oraz drogą N-340 do Walencji.