Nieruchomości Alicante

Po kryzysie, który dotknął Hiszpanię w ostatnich latach, wiele nieruchomości zostało przejętych przez banki. Teraz są one sprzedawane w bardzo okazyjnych cenach. Biorąc pod uwagę również fakt, że w Hiszpanii znacznie łatwiej uzyskać kredyt hipoteczny, wiele osób z Polski interesuje się taką inwestycją. Zakupiony apartament może być nie tylko doskonałym miejscem na wakacje, ale również stałym środkiem dochodu z najmu. Jak znaleźć dobre nieruchomości w Alicante?

Dlaczego warto wybierać nieruchomości w Alicante?

Alicante to miasto położone na południu Wspólnoty Walenckiej nad brzegiem Morza Śródziemnego. To niezwykle popularny region turystyczny, który przez okrągły rok przyciąga do siebie ogromną liczbę turystów. Główną atrakcją nie są tylko urokliwe kąpieliska Costa Blanca, ale również przepiękne zabytki architektoniczne: cytadela Castillo de Santa Barbara, stare miasto Barrio de Cruz, czy chociażby szeroka promenada nadmorska Explanada de Espana.

Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem nieruchomości?

Jeżeli kupujemy nieruchomość w Alicante z myślą o dodatkowym zarobku z najmu, należy oczywiście zwrócić uwagę na atrakcyjność lokalizacji w oczach turystów. Jaka odległość dzieli apartament od kąpielisk? Jaka jest dostępność punktów gastronomicznych oraz sklepów? Turyści chętniej wybierają także apartamenty usytuowane w ogrodzonych kompleksach wyposażonych w basen komunalny dla wszystkich mieszkańców. Wiele nieruchomości w Alicante nie jest wyposażona w kuchnię, jaką znamy z Polski. Ludzie w Hiszpanii rzadko tracą czas sjesty na gotowanie. Podobnie zresztą jak turyści. Dlatego nieruchomości częściej są wyposażone w salę jadalną i podstawowy aneks kuchenny.

Gdzie szukać nieruchomości w Alicante na sprzedaż?

Inwestycje w nieruchomości w Hiszpanii są zjawiskiem coraz częstszym. Dlatego mnóstwo agencji nieruchomości, także w Polsce, zajmuje się pośrednictwem. W Internecie bez trudu znajdziemy zatem oferty wielu mieszkań, apartamentów i domów w Alicante. Możemy bardzo dokładnie zapoznać się z wyglądem całej nieruchomości, a także jej okolicy. Przed zakupem warto pamiętać o tym, że do kwoty, jaką będziemy musieli zapłacić za zakup nieruchomości należy doliczyć około 15% na konieczne opłaty oraz podatki.