Costa Del Sol

Costa del Sol, czyli w dosłownym tłumaczeniu wybrzeże słońca, to region turystyczny w Hiszpanii. Jeden z tych regionów, który każdego roku jest odwiedzany przez mnóstwo turystów z całego świata. Region ten znajduje się w południowej Andaluzji.

Oprócz tego, że mamy do czynienia z ogromną ilością słonecznych dni w roku, to ponadto również nie zabraknie tu atrakcji dla miłośników kultury, tradycji, ciekawych zabytków. Głównymi ośrodkami Costa del Sol w tym względzie są Granada, Sewilla oraz Kordoba. Costa del Sol to około 325 słonecznych dni w roku, to piękne, piaszczyste plaże ciągnące się długimi kilometrami. Poza tym wiele unikalnych atrakcji. Wśród nich należy wymienić chociażby Torremolinos, czyli aquapark czy też piękną malowniczą miejscowość La Cala de Mijas. Costa del Sol to wyjątkowo atrakcyjne miejsce dla wszystkich spragnionych słońca, plaży, kąpieli wodnych, ale nie tylko. To wybrzeże jest także doskonałym miejscem dla osób aktywnych. Znajduje się tam bowiem aż 60 pól golfowych, na których można szlifować umiejętność w tejże dyscyplinie sportowej. Costa del Sol to miejsce, którym można się zachwycić. Nie można nie wspomnieć o miejscowej kuchni oraz tradycji. Wybrzeże słynie z wina Sangria, tortilli oraz chłodnika porra antequerana. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o cudownie przyrządzonych owocach morza, o sardynkach jak i tropikalnych owocach. Skoro Andaluzja to równocześnie też Flamenco. Skoro Flamenco to Feria de Abril. Jest to największa impreza w tym stylu w całej Andaluzji i tego wydarzenia nie można przegapić.

Co jeszcze jest charakterystyczne dla Costa del Sol?

Na pewno piękna Alhambra, na pewno ogrody Generalife. Pueblos Blancos to coś, czego nie uraczymy w innym miejscu na świecie. Wioski z białymi domkami, w których po prostu nie można się nie zakochać. Costa del Sol kryje dla nas wiele pięknych zakątków i niezapomniane przeżycia. Całkiem słusznie turyści z wielu zakątków całego świata wybierają owo wybrzeże na miejsce swojego zasłużonego urlopu. Mówiąc o Costa del Sol, nie można wskazywać tylko na możliwości wylegiwania się na plaży. Bynajmniej to miejsce jest do tego celu doskonałe, aczkolwiek przybywającym turystom proponuje znacznie więcej atrakcji. Poznanie lokalnych tradycji, potraw, zwyczajów, zakamarków regionu to coś obowiązkowego, dzięki czemu wakacje spędzone na tym pięknym wybrzeżu na pewno będą niezapomniane. Costa del Sol to jedno z pięknych wybrzeży hiszpańskich, ale na pewno też te, które odznacza się największą ilością słonecznych dni w roku.