Zapewnij pracownikom odpowiednią odzież roboczą na chłodniejsze miesiące

Jesienią i zimą godziny pracy w świetle słonecznym stają się coraz krótsze, a trudne warunki pogodowe stają się coraz częstsze.

Zanim nadejdą jesienne chłody powinno się znaleźć czas, aby upewnić się, że masz wszystkie jesienne i zimowe ubrania robocze, których potrzebujesz, aby zapewnić zespołowi bezpieczeństwo, ochronę i komfortową pracę. Zimą temperatura powietrza może dramatycznie i szybko spaść. Bez odpowiedniego ubioru dobre samopoczucie zespołu, morale i produktywność mogą być skazane na porażkę. Ekipy pracowników pracujących na dworze są najbardziej zagrożone na wypadki i zachorowania bez odzieży odpornej na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nakładanie kilku warstw ubrań to sprytny ruch w zmieniających się warunkach pogodowych. Dysponując warstwami, pracownicy mogą zachować ciepło w razie potrzeby, ale nie przegrzeją się podczas wykonywania zadań fizycznych lub w przypadku zmiany temperatury na cieplejszą. Dodatkowe bluzy i ubrania termiczne można dodawać w chłodniejszych warunkach. Mokre liście, przymrozki, zimne wiatry i niska temperatura mogą powodować, że powierzchnie stają się śliskie.

Tam, gdzie to możliwe, zagrożenia te należy usunąć. W temperaturach ujemnych kluczowe są również strategie zacierania i solenia, aby zapobiec niebezpiecznemu tworzeniu się lodu.

Oprócz minimalizacji ryzyka konieczne jest ciepłe obuwie robocze z podeszwą antypoślizgową, aby zapewnić pracownikom wystarczającą przyczepność pod stopami i uchronić ich przed upadkami. Bluzy i kurtki robocze zimowe są idealne jako warstwa wierzchnia ubioru do dodawania ciepła. Jeśli temperatura podniesie się, zawsze takie okrycie można bez problemu zdjąć. Nie zapomnij o odpowiednich skarpetach termicznych i odprowadzających wilgoć, ponieważ kończyny są szczególnie podatne na zimno. Kiedy dni zaczynają być coraz krótsze, a mroczne warunki pogodowe stają się coraz bardziej powszechne, ważne jest, aby utrzymać dobrą widoczność swojego zespołu dzięki odzieży o wysokiej widoczności. Zwróć szczególną uwagę na osoby pracujące w nocy, o świcie lub zmierzchu, gdy widoczność jest słaba.