Co ma wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego?

Decydując się na kredyt hipoteczny, który udzielany jest na zakup domu, mieszkania czy też innej nieruchomości, powinniśmy posiadać wkład własny.

Jest to kwota, która wynosi najczęściej 20% lub też więcej z całej inwestycji, którą powinna posiadać osoba, która będzie ubiegała się o kredyt. Pozostałą część inwestycji, czyli przykładowa 80%, wyłoży bank. Naturalnie musimy liczyć się z kosztem kredytu, kredyty hipoteczne, które udzielane są przykładowo na 20 lub też 25 lat, są zatem obarczone dość wysokimi kosztami.

Co ma wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego?

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Składając wniosek powinniśmy wykazać, iż będziemy w stanie co miesiąc spłacać raty kredytowe. Dlatego powinniśmy przed bankiem wykazać jak najlepsze wyniki finansowe, możemy przykładowo spłacić mniejsze kredyty, które posiadamy obecnie, dodatkowo pozytywnie może wpłynąć także premia przyznana przez pracodawcę w ostatnich miesiącach. Oczywiście warto zwrócić uwagę, iż obecnie wiele osób może ubiegać się o nieco mniejsze kwoty, w związku z wysokością stóp procentowych. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby wykazać wysoką zdolność kredytową. Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy z zakresu finansów, z pomocą może przyjść nam doradca kredytowy, który będzie mógł wytłumaczyć nam, w jaki sposób możemy poprawić naszą zdolność kredytową.

Banki chętnie udzielają kredytów hipotecznych osobom, które posiadają umowę o pracę na czas nieokreślony. Dlatego niektóre osoby mogą porozmawiać z pracodawcą, postarać się o zmianę sposobu zatrudnienia, dodatkowo możemy sprawdzić także naszą historię kredytową w BIK, sprawdzić czy nie posiadamy zaległości, nawet niewielkich kwot, które pozostały po dawnych pożyczkach też kredytach. Naturalnie możemy także zmniejszyć nasze inne zobowiązania kredytowe, mogą być to chwilówki czy też karta kredytowa, która również może zmniejszyć nasze zdolności co do otrzymania kredytu.

Wielu cennych porad może udzielić nam doradca kredytowy Kraków jest miastem, gdzie znajdziemy odpowiedniego specjalistę, który będzie wiedział, w jaki sposób poprawić naszą zdolność kredytową. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na większą kwotę kredytu hipotecznego. Dodatkowo ułatwi nam także załatwienie formalności, może także negocjować z bankiem lepszą umowę.