Czy weterynarze polecają terapie magnetyczne?

Obecnie większość weterynarzy sugeruje i zaleca terapie polem magnetycznym w przypadku bólu i innych przewlekłych schorzeń u psa, kota czy konia.

Ponieważ jest to nieinwazyjna i bezpieczna forma leczenia, doskonale nadaje się do stosowania u zwierząt, a wynik terapii jest najczęściej pozytywny. Terapia magnetyczna to bezpieczny i niezawodny proces leczenia niektórych przewlekłych bólów. Magnetoterapię można z powodzeniem stosować w połączeniu z innymi formami leczenia i fizykoterapii.

Czy weterynarze polecają terapie magnetyczne?

Magnoterapia może pomóc w leczeniu wielu schorzeń u zwierząt

Terapia magnetyczna to stosunkowo opłacalne podejście do leczenia bólu ciała i stawów u psów, kotów czy koni. Tego typu leczenie jest stosowane coraz częściej przez gabinety weterynaryjne w celu wspomagania gojenia ran, stanów zapalnych, zrastania złamanych kości, jako terapia po operacji, w obrzękach i zasinieniach. Magnetoterapia jest to metoda bezpieczne, bezbolesna i nieinwazyjna, może być stosowania samodzielnie lub razem z innymi metodami leczenia i fizykoterapii zwierząt.

Urządzenia do magnetoterapii stosowane w gabinetach weterynaryjnych różnią się między sobą kształtem i siłą emitowanych przez nie fal elektromagnetycznych, rozmiarem i geometrią stosowanych anten oraz czasem trwania i częstotliwością stosowania leczenia. Co więcej, siła pól magnetycznych generowanych przez urządzenia może się znacznie różnić. Urządzenia do magnetoterapii zostały zaprojektowane tak, aby całkowicie przenikały przez tkanki wszystkich typów, umożliwiając skuteczne i nieinwazyjne dostarczanie terapii.

Leczenie takie jak magnoterapia dla zwierząt może być pomocne w wielu różnych schorzeniach, takich jak urazy ortopedyczne, problemy neurologiczne, skręcenia, złamania kości i nadwyrężenia mięśni, zwyrodnienia, stany zapalne, choroby stawów, przewlekły ból, bóle i obrzęki pooperacyjne, i wiele innych. Z pewnością po takiej terapii zauważymy znaczną poprawę nastroju swojego pupila i szybszy powrót do zdrowia.