Jakie programy komputerowe wykorzystamy w naszej firmie?

Podstawą działania każdego komputera jest z całą pewnością system operacyjny, który będzie zarządzał wszystkimi elementami naszego komputera oraz oprogramowaniem która będzie na nim instalowane.

Obecnie większość firm korzysta z systemu Microsoft Windows 10, jest to najbardziej uniwersalne oprogramowanie powszechnie wykorzystywane także prywatnie. Oczywiście cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na dużą uniwersalność, oprogramowanie tworzone jest z myślą tej wersji systemu operacyjnego.

Jakie programy komputerowe wykorzystamy w naszej firmie?

Podstawowe oprogramowanie komputerowe dla firm

Naturalnie na rynku możemy znaleźć także oprogramowanie darmowe, otwarte z rodziny Linux, w niektórych firmach chętnie wykorzystuje się tego rodzaju system operacyjny, jednak należy pamiętać iż posiadamy pewne ograniczenia jeżeli chodzi o możliwość instalowania ogólnie dostępnego oprogramowania komputerowego. Należy pamiętać iż że niektóre programy dedykowane są jedynie na Windows 10, dlatego też w firmach najczęściej korzysta się z systemu Windows, który jest dobrze znany pracownikom.

Naturalnie oprócz systemu operacyjnego wykorzystywane są także pakiety biurowe, w tym przypadku popularniejszy jest pakiet Microsoft Office, oczywiście można także korzystać z darmowych rozwiązań takich jak Openoffice. Nie można zapominać iż każdy komputer powinien być właściwie chroniony przed różnego rodzaju zagrożeniami, wirusami czy włamaniem. Dlatego też stosuje się rozwiązania zabezpieczające takie jak Kaspersky czy też Eset, pakiety tego rodzaju będą miały za zadanie ochronę antywirusową, ale także możemy zakupić wersje które będą monitorowały ruch sieciowy, uniemożliwiały włamanie do naszego komputera z zewnątrz.

Obecnie najczęściej kupujemy oprogramowanie w wersji cyfrowej które będziemy pobierali ze strony producenta, warto wejść na stronę teamnet-software.pl, możemy zapoznać się tam z ofertą różnego rodzaju oprogramowania dla firm oraz osób fizycznych, dzięki niemu będziemy mogli odpowiednio wyposażyć nasz komputer w programy potrzebne do pracy. Znajdziemy tam także odpowiednie programy ochronne, antywirusy które zapewnią bezpieczeństwo pracy.