Jakie zalety ma oklejanie samochodów specjalistyczną folią?

Chyba każdy z nas słyszał już o nowoczesnym sposobie zmiany koloru praktycznie każdego auta – chodzi oczywiście o oklejanie samochodów specjalnie do tego przeznaczonymi foliami.

Przede wszystkim ta metoda jest o wiele tańsza o tradycyjnego malowania samochodu u lakiernika, a także jest o wiele krótsza jeśli weźmiemy pod uwagę konieczność rozebrania praktycznie każdej części samochodu przy tradycyjnej zmianie koloru. Oklejanie folią jest tak popularne, że praktycznie w każdej większej miejscowości znajdziemy specjalistów, którzy profesjonalnie zajmują się takimi usługami. Oklejenie samochodu folią to przede wszystkim możliwość powrotu do oryginalnego koloru praktycznie w każdym momencie. Wystarczy, że właściciel zedrze folię, a samochód jak gdyby nigdy nic będzie miał swój oryginalny kolor. Folia dodatkowo chroni oryginalny lakier przed zarysowaniami oraz odpryskami od kamieni. Istnieją również folie, które są w stanie samoczynnie się zregenerować w przypadku niewielkich rys.

Jakie zalety ma oklejanie samochodów specjalistyczną folią?

Czego jednak byśmy potrzebowali do oklejenia samochodu?

Przede wszystkim będziemy potrzebowali odpowiedniej ilości folii do takiego procesu. Ponadto niezwykle istotnym czynnikiem jest miejsce w którym powinniśmy wykonywać taki proces. Musi być to miejsce w którym temperatura waha się od 21 do 23 stopni Celsjusza. Nie wolno przeprowadzać takiego procesu na zewnątrz, chodzi oczywiście o możliwe zanieczyszczenia przenoszone wraz z wiatrem, które niefortunnie mogłyby się dostać pod folię podczas aplikowania. Przydatna będzie również opalarka z możliwością regulowania temperatury. Podgrzanie folii nadaje jej większej elastyczności, więc w przypadku trudnych i wielokształtnych elementów takich jak przedni zderzak, folia po prostu będzie łatwiej się nakładała. Rakla do wypychania pęcherzyków powietrza oraz nożyk do przycinania krawędzi folii – to niezbędne narzędzia. Jeśli nie czujesz się na siłach, oddaj swoje auto specjalistom, dla których oklejanie pojazdów Wrocław to codzienność, a dla Ciebie pewność profesjonalnego wykonania usługi.