Masz pytania dotyczące finansów osobistych? Sprawdź te najważniejsze wskazówki i porady!

Twórz budżety i listy zakupów na artykuły spożywcze lub inne niezbędne artykuły, aby jak najlepiej wykorzystać roczny dochód.

Zarządzanie finansami osobistymi to ważna umiejętność dla każdego, kto musi co miesiąc płacić rachunki. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak mądrze wydawać pieniądze bez zbędnych zakupów.Jeśli handlujesz, aby zaciągnąć kredyt hipoteczny, handlujesz z niewłaściwych powodów. Zmienność giełdy jest zbyt duża, aby postawić na swoje potrzebne finanse. Zawsze używaj bezpiecznych pieniędzy w przeciwieństwie do prawdziwych pieniędzy, które muszą wspierać Twoje codzienne życie. Tu chodzi o budowanie zysków, a nie o granie w loterię.Popraw swoje finanse osobiste, sprawdzając kalkulator kreatora wynagrodzeń i porównując wyniki z tym, co obecnie zarabiasz. Jeśli okaże się, że nie jesteś na tym samym poziomie co inni, rozważ poproszenie o podwyżkę. Jeśli pracujesz u swojego pracownika przez rok lub dłużej, na pewno dostaniesz to, na co zasługujesz.Nie wyrzucaj wszystkich swoich starych pudełek po chusteczkach – zamień je ponownie w coś użytecznego. Na przykład możesz trzymać swoje stare pudełka na chusteczki i przechowywać w środku torby na zakupy. Pudełko jest użytecznym dozownikiem, jednocześnie utrzymując bałagan z torby na zakupy. Umieść pudełko z chusteczką z torbą na zakupy pod zlewem kuchennym, aby ułatwić korzystanie.Sprawdź i zobacz, czy otrzymujesz najlepszy plan taryfowy dla swoich potrzeb. Masz pytania dotyczące finansów osobistych? Sprawdź te najważniejsze wskazówki i porady!

Jeśli przez ostatnie kilka lat korzystałeś z tego samego planu, prawdopodobnie możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Większość firm dokona bezpłatnej oceny Twojego planu i poinformuje Cię, czy coś innego działałoby lepiej dla Ciebie, na podstawie Twoich wzorców użytkowania.Za każdym razem, gdy otrzymasz gratkę, taką jak premia lub zeznanie podatkowe, przeznacz co najmniej połowę na spłatę długów. Oszczędzasz kwotę odsetek, którą zapłaciłbyś od tej kwoty, która jest naliczana według znacznie wyższej stawki niż jakiekolwiek konto oszczędnościowe. Część pieniędzy nadal pozostanie na mały popis, ale reszta sprawi, że twoje finansowe życie będzie lepsze na przyszłość.Aby zaoszczędzić na kosztach college’u, zdecydowanie rozważ zapisanie się do lokalnego college’u przez pierwsze dwa lata, a następnie przeniesienie do czteroletniej instytucji na ostatnie dwa lata. Przy rocznych oszczędnościach kosztów czesnego o 50% lub więcej w porównaniu z tradycyjnymi czteroletnimi uniwersytetami, uczęszczanie do college’u społecznościowego przez pierwsze dwa lata może mieć dużo sensu. Wiele szkół wyższych ma programy bezpośrednich transferów do czteroletnich instytucji, które zapewniają adekwatność punktów, które zarobiłeś na studiach. Pod koniec czterech lat otrzymasz dokładnie ten sam dyplom i referencje, co twoi koledzy z klasy, którzy uczęszczali na czteroletnią uczelnię, ale twoje koszty (i ewentualny dług) będą o wiele mniejsze.Istnieje wiele wydatków elektronicznych, które będziesz musiał zapłacić w ciągu miesiąca. Jedna wskazówka, którą możesz wykonać, to połączenie Internetu, telefonu i kabla w jeden plan płatności. Istnieje wielu dostawców oferujących zniżki, jeśli dołączysz do ich firmy na wszystkie trzy usługi.Jeśli chcesz, aby Twoja ocena kredytowa była jak najwyższa, powinieneś mieć od dwóch do czterech aktywnych kart kredytowych. Posiadanie co najmniej dwóch kart pomaga ustalić przejrzystą historię płatności, a jeśli je spłacałeś, podnosi to Twój wynik. Jednak trzymanie więcej niż czterech kart na raz sprawia, że ​​wygląda na to, że próbujesz zaciągnąć zbyt duży dług i obniża twój wynik.Śledząc, w jaki sposób wydawane są Twoje pieniądze i ostrożnie dokonując właściwych wyborów dla swoich dochodów, możesz mieć pewność, że Twoje konto zawsze będzie na plusie. Nie pozwól, aby skorzystały z ciebie rekiny pożyczkowe lub firmy obsługujące karty kredytowe o wysokich stopach procentowych, bo będziesz tego naprawdę żałować!