Męczące chrapanie i bezdech senny

Kiedy cierpimy na chrapanie powinniśmy sprawdzić także czy nie towarzyszu mu bezdech senny.

Jest to moment kiedy w nocy nie wdychamy powietrza i czasem także się wybudzamy. Sprawia to że nasz sen jest bardzo nierównomierny, wówczas w ciągu dnia będziemy odczuwali zmęczenie, towarzyszy temu apatia i brak koncentracji. Warto także zwrócić uwagę że nasze chrapanie wpływa także negatywnie na naszego partnera, który także wybudza się w nocy. Naklezy szukać przyczyn chrapania i bezdechu, jednak nie do końca nie wiadomo, co powoduje obturacyjny bezdech senny. Jednak choroba często jest dziedziczna, cechy anatomiczne i skłonność do zapadania się mięśni gardła mogą być dziedziczone w tych rodzinach. Znane są pewne czynniki zwiększające ryzyko obturacyjnego bezdechu sennego. Na przykład szczególnie dotknięci są mężczyźni w średnim wieku, którzy mają dużą nadwagę i większą szyję. Ryzyko to również zwiększa palenie i picie alkoholu wieczorem. Jednak rzadko może to dotyczyć także szczupłych młodych ludzi. W przypadku bezdechu sennego, oddech chwilowo ustaje, ponieważ kontrola oddychania nie działa niezawodnie. Drogi oddechowe są wolne, ale brakuje napędu oddechowego. Tutaj również osoby dotknięte chorobą budzą się raz po raz z powodu zaburzeń oddychania i braku tlenu.

Z pewnością w tym przypadku warto zwrócić uwagę na skuteczne sposoby na chrapanie, za które odpowiada przykładowo nieodpowiednia pozycja w czasie snu.

Aby utrzymać najlepszą pozycję boczną dobrze będzie dobrać odpowiedni materac, dobrym pomysłem może być także poduszka przeciw chrapaniu, która posiada również wgłębienia na uszy po obu stronach oraz podwyższenie pośrodku poduszki, które zapobiega obracaniu się śpiącego na plecach i zamiast tego spanie na lewym lub prawym boku. Z pewnością chrapanie spowodowane jest także nadwagą, dlatego też warto będzie się odchudzać. Podobnie negatywny wpływ ma spożywanie alkoholu zwłaszcza przed snem. Dlatego też należy starać się zjeść lekki posiłek na kolację i unikać alkoholu. Różne sprawdzone sposoby na chrapanie znajdziemy na stronie: http://sposobynachrapanie.pl.