Profesjonalne usuwanie wgnieceń karoserii auta

Kierowcy mogą zauważyć, iż niekiedy na karoserii samochodu pojawiają się różnego rodzaju wgniecenia, które powodują, iż auto wygląda nieatrakcyjnie.

Obecnie wiele wgnieceń można usunąć za pomocą metody bezinwazyjnej, za pomocą specjalnych narzędzi można wypychać blachy od środka, aby uzyskała poprzedni kształt. Niekiedy po opadach gradu, podczas uderzenia przykładowo wózkiem na parkingu sklepowym, możemy zauważyć wgniecenia na powierzchni karoserii. Jeżeli lakier nie jest uszkodzony, wówczas można zastosować metodę PDR.

Profesjonalne usuwanie wgnieceń karoserii auta

Dlaczego warto wybrać metodę PRD?

Metoda ta ma dużo zalet, w przeciwieństwie do tradycyjnych napraw blacharskich, gdzie wykorzystuje się szpachlę oraz ponowne lakierowanie, w tym przypadku powierzchnia lakieru pozostaje taka sama jak dawniej. Jest to oczywiście metoda dużo tańsza, jak również można przeprowadzić ją dużo szybciej. Wiele gnieceń można usunąć w ciągu kilku godzin, doprowadzając pojazd do poprzedniego stanu. Dzięki temu podczas sprzedaży nasz pojazd nie będzie tracił na wartości, dodatkowo warto zwrócić uwagę, iż w przypadku lakierowania należy dobrać odpowiedni lakier, co często jest pracochłonne oraz włączy się z wyższymi kosztami naprawy.

Wgniecenia karoserii często usuwa się od środka, możemy zdjąć część osłony drzwi czy też bagażnika, dzięki czemu uzyskujemy dostęp do karoserii. Wówczas specjalista za pomocą odpowiednich narzędzi, które posiadają odpowiednie wygięcie oraz końcówki, może używając odpowiedniej siły wypchnąć wgniecenie na zewnątrz. Inną metodą będzie przyklejenie specjalnych narzędzi za pomocą kleju na gorąco z zewnątrz. Klej po zaschnięciu stworzy połączenie wybijaka z karoserią, dzięki czemu będziemy mogli wyciągać blachę na zewnątrz. Metoda usuwania wgnieceń PDR wiele zalet, między innymi nie trzeba będzie demontować wnętrza pojazdu.

Firmy specjalizujące się w PDR prowadzą obecnie także szkolenia, możemy zapoznać się z ofertą na stronie szkoleniepdr.pl – Profesjonalne szkolenia PDR mogą nauczyć blacharzy czy mechaników, w jaki sposób usuwać wgniecenia bez uszkodzenia blachy. Pod okiem specjalistów możemy w ciągu pięciu dni szkolenia nabyć umiejętności, które pozwolą nam na łatwe usuwanie różnego rodzaju wgnieceń. Z pewnością dzięki temu wiele zakładów blacharskich czy też naprawczych będzie mogło wprowadzić usługę PDR do swojej oferty.