Tematyczny park rozrywki z dinozaurami

Parki rozrywki dostarczają wiele radości tysiącom odwiedzających ich osób.

Obecnie w Polsce powstaje coraz więcej tego rodzaju miejsc, gdzie będziemy mogli bawić się razem z całą rodziną. Tego rodzaju miejsca są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych, jednak w Polsce także znajdziemy tego rodzaju miejsca. Często są to różnego rodzaju parki tematyczne. Przykładem jest park dinozaurów w Krasiejowie, będziemy mogli zobaczyć tam jak wyglądały kiedy te prehistoryczne gady. Na miejscu można zobaczyć 200 bardzo realistycznych figur, przedstawiających 70 gatunków. Oczywiście są to figury naturalnej wielkości, dzięki temu będziemy mogli zobaczyć jak bardzo okazałe były to zwierzęta. Dinozaury posiadały silne szkielety wspierane przez zaawansowane układy mięśniowe wspomagające ciało i poruszające się. Jednymi z największych zwierząt, jakie kiedykolwiek żyły, były dinozaury z okresu jurajskiego. Gady były również zdolne do składania jaj owodniowych, dzięki czemu rozwijające się młode były nawilżone i odżywione w czasie ciąży. Pozwoliło to na pierwsze w pełni lądowe cykle życiowe zwierząt.

Zauropody, dinozaury jaszczurowate, były roślinożernymi czworonogami z długimi szyjami równoważonymi ciężkimi ogonami. Wiele, takich jak Brachiozaur, było ogromnych.

Niektóre rodzaje osiągnęły długość większą niż 25 metrów i wagę ponad 100 ton, co czyni je największymi zwierzętami lądowymi, jakie kiedykolwiek chodziły po ziemi. Ich czaszki były stosunkowo małe, z nozdrzami noszonymi wysoko w pobliżu oczu. Takie małe czaszki oznaczały, że miały również bardzo małe mózgi. Pomimo małych mózgów grupa ta odniosła duży sukces w okresie jurajskim skamieniałości zauropodów znaleziono na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Inne dobrze znane dinozaury z okresu jurajskiego to platerowany stegozaur i latające pterozaury. W parku dinozaurów znajdziemy wiele atrakcji które przybliżają nam życie dinozaurów. Bardzo ciekawym punktem zwiedzania będzie wirtualne oceanarium, na animacjach będziemy mogli zobaczyć życie wodnych dinozaurów.