W jaki sposób sprawdza się stan techniczny samochodu?

Samochody które poruszają się na naszych drogach powinny być w dobrym stanie technicznym, wszystko musi działać jak należy.

Oczywiście nacisk kładzie się na hamulce, różnego rodzaju układy, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Dlatego też każde auto powinno posiadać ważny przegląd, auto nowe powinno być sprawdzane po trzech latach, następnie po dwóch latach, po trzecim przeglądzie należy badać pojazd co roku.

W jaki sposób sprawdza się stan techniczny samochodu?

Co sprawdza się podczas przeglądy technicznego pojazdu?

Przeglądy wykonują autoryzowane stacje kontroli pojazdów, powinna być to uprawniona osoba, najczęściej jest to doświadczony mechanik, który wie w jaki sposób sprawdzić wszystkie elementy naszego pojazdu. Oczywiście w tym przypadku sprawdzane są przykładowo płyny, z pewnością warto zwrócić uwagę na stan płynu hamulcowego, dodatkowo stan zużycia klocków oraz tarcz. W ten sposób będziemy mogli upewnić się iż nasze hamulce będą działały prawidłowo. Dodatkowo także badane jest rozłożenie siły hamowania na poszczególne osie pojazdu tak aby auto w czasie hamowania nie zmieniało kierunku jazdy. Oczywiście należy sprawdzić także systemy takie jak ABS czy ESP.

Kontroli oczywiście podlega także zawieszenie, w tym przypadku będziemy kontrolowali sprężyny, amortyzatory, powinny one działać w sposób odpowiedni, W przypadku jeżeli amortyzatory są zużyte lub też sprężyna uległa korozji lub pękła należy dokonać odpowiednich napraw. Oczywiście sprawdza się także zbieżność kół, pojazd powinien poruszać się w po odpowiednim torze jazdy, układ powinien być ustawiony w taki sposób aby po puszczeniu kierownicy suto nie skręcało na boki. Dlatego sprawdza się różnego rodzaju luzy, często okazuje się iż konieczna może być wymiana pewnych elementów. Naturalnie sprawdzane są także takie elementy jak fotele, mocowanie, sprawdzane są pasy bezpieczeństwa czy też poduszka powietrzna. Naturalnie pojazd powinien być wyposażony także w trójkąt, gaśnice, apteczkę.

Oczywiście kiedy poruszamy się po drogach musimy posiadać ważny przegląd techniczny Lublin jest miastem gdzie w wyspecjalizowanych stacja kontroli pojazdów będziemy mogli wykonać odpowiedni przegląd. Wówczas osoba upoważniona podbije dowód rejestracyjny, co będzie gwarancją tego iż nasz pojazd jest sprawny technicznie.