Zwiedzanie Łotwy

Dzięki 500 kilometrom linii brzegowej Łotwa oferuje niesamowitą gamę plaż.

Aby spędzić wakacje nad morzem w wielkim stylu, udaj się do Jurmali, wielokulturowego kurortu zaledwie 20 minut od stolicy, Rygi, oferującego wszystko, od piłki plażowej i siatkówki po koncerty operowe i zabiegi spa. Możesz również udać się nieco dalej na Wybrzeże Liwońskie, region dziewiczych, otoczonych sosnami plaż, malutkich wiosek rybackich i żadnych innych ludzi w promieniu wielu kilometrów. Pofałdowany zielony krajobraz Łotwy jest pełen uroczych dworów, a dzięki uprzejmości starej arystokracji wiele z nich jest otwartych dla publiczności. Połowa terytorium Łotwy zajmowana jest przez lasy, a reszta jest bogata w jeziora, rzeki i malownicze krajobrazy. Łotwa jest więc rajem dla miłośników przyrody. Ciesz się zbieraniem jagód lub grzybów w lesie, zakochaj się w ponadczasowych domach wiejskich i odwiedź wspaniałe parki narodowe. Małe miasteczka na Łotwie są wyjątkowe i oferują piękne zabytki, bogatą kulturę i gościnność mieszkańców. Ciesz się wspaniałymi atrakcjami w czasie wycieczki do Łotwy, od plaż po radzieckie bunkry. Kuldiga to mieszanka barokowych arcydzieł, klimatycznych drewnianych domów i dróg wodnych, które zyskały przydomek „Wenecja Północy”. Oferuje autentyczną średniowieczną atmosferę, w tym zamek otoczony parkiem i różnorodne wydarzenia artystyczne i muzyczne.

Kuchnia łotewska zdobywa coraz większe uznanie na arenie międzynarodowej za nowatorskie podejście i doskonałe lokalne składniki i jest przyjazna dla każdego budżetu.

Więcej o miejscach godnych zobaczenia na Łotwie możesz przeczytać na stonie https://www.kresy.com/osw,ryga—–tallin—wycieczki-do-lotwy-i-estonii,84. Pałac Rundale, nazywany Wersalem Bałtyckim, przeniesie Cię w erę świetności. Zaprojektowany przez Francesco Rastrelli, architekta, który również stworzył Ermitaż w Petersburgu, Rundale to doskonale odrestaurowane barokowe i rokokowe arcydzieło pełne skarbów sztuki i otoczone pięknym ogrodem różanym. Cesis to miasto z intrygującą mieszanką elegancji i historii. Delektuj się ponadczasową atmosferą starego miasta, spróbuj średniowiecznego życia w starożytnym zamku, ciesz się uroczymi kawiarniami i rozkoszuj się różnorodnymi wydarzeniami artystycznymi i muzycznymi.