Duża ilość samolotów w powietrzu

Obecnie w powietrzu mamy ogromną ilość samolotów. W Polsce i tak jest ich o wiele mniej niż w USA gdzie z jednego z lotnisk dziennie odlatuje kilka tysięcy samolotów.

Trudno sobie to wyobrazić, ale jeśli zobaczymy samoloty w powietrzu radar, które obecnie wystartowały z takiego lotniska to się o tym przekonamy. Jest ich bardzo dużo, bo ilość pasażerów, którzy korzystają z samolotów systematycznie rośnie. To dobrze, że przesiadamy się z samochodów na samoloty, bo można o wiele szybciej dotrzeć tam gdzie tylko chcemy. Radar można wykorzystywać do swoich celów. To znaczy, że jeśli spieszmy się po kogoś na lotnisko i już jesteśmy spóźnieni to sprawdzamy gdzie konkretnie znajduje się samolot. Jeśli jest w powietrzu to znajdziemy go na radarze i będziemy wiedzieć, kiedy jest planowane lądowanie. To na pewno nam się przyda i będzie można zaplanować nasz wyjazd. Takie informacje mamy dostępne na żywo, co oznacza, że na pewno samolot jest w tym miejscu, w którym pokazuje go radar. Leci z taką prędkością jak pokazuje radar i na takiej wysokości. Jadąc na lotnisko można między czasie sprawdzać gdzie konkretnie się samolot znajduje i jakie my będziemy mieć opóźnienie żeby odebrać z lotniska znajomych albo rodzinę. Warto z takiej formy śledzenia lotów już teraz skorzystać, a na pewno będziemy bardzo zadowoleni.

Szukamy lotów

Trzeba będzie albo szukać sobie przypadkowego lotu i z ciekawości zbierać o nim informacje albo trzeba będzie znać numer lotu i wtedy dotrzemy konkretnie do tego samolotu, który nas interesuje. Radar lotów jest darmowy, dlatego można po prostu dla zabawy z niego korzystać i sprawdzać loty. Jeśli przyjdzie czas na sprawdzenie lotu kogoś nam znajomego to będziemy mieć łatwiejsze do wykonania zadanie, bo umiemy już te dane sprawdzać. Na początek trzeba wejść na stronę sprawdź klikająć tutaj. Znajdziemy tutaj przydatne informacje o tym, co daje nam korzystanie z radaru lotów, a jest to naprawdę bardzo długa lista i będziemy zaskoczeni ile zabawy to nam może dać.