Jak dodać przytulności do projektu wnętrza w stylu przemysłowym?

Znane ze swojej surowości wnętrza przemysłowe to często odnowione przestrzenie z drewnianymi belkami, betonowymi podłogami, odsłoniętymi rurami lub ceglanymi ścianami.

Podczas aranżacji wnętrza w stylu industrialnym ważne jest, aby stworzyć wyważony styl, taki, który zarówno odzwierciedla historię przemysłową, jak i jest przyjazny mieszkańcom i wygodny. Mieszanka kolorów, faktur i wzorów może nadać ciepłej i domowej atmosfery chłodnej przestrzeni, a ponadwymiarowe meble mogą zwiększyć poziom komfortu. Przy projektowaniu przestrzeni skala jest jednym z najważniejszych czynników. Przestrzenie przemysłowe są zwykle duże i otwarte, dlatego ważne jest, aby oświetlenie, wyposażenie i sztuka odzwierciedlały ludzką skalę. Jedną z pułapek jest używanie elementów, które są zbyt małe lub nieproporcjonalne względem siebie, aby wykorzystać szerokość i wysokość przestrzeni. Na początek użyj dużych opraw oświetleniowych, draperii od podłogi do sufitu i dywanów o dużej powierzchni, a następnie nałóż dodatkowe tekstury i tkaniny. Meble powinny być proporcjonalne do przestrzeni. Bez odpowiednich elementów pusta przestrzeń może połknąć pokój i sprawić, że wnętrze stanie się jałowe i zimne.

Zapewnienie skali każdego pojedynczego mebla ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia przestrzeni przyjaznej do zamieszkania. Ponieważ przestrzenie przemysłowe są zwykle koncepcją otwartą, odpowiednie wyposażenie może pomóc stworzyć granice w przestrzeni i zapewnić, że przestrzeń nie będzie zimna ani pusta. Sztuka jest kluczowym elementem dodającym ostateczny akcent personalizacji do dowolnej przestrzeni. To sprawia, że przestrzeń jest wyjątkowa dla mieszkańców i pomaga tworzyć punkty centralne, które przyciągają wzrok. Połącz bogate i różnorodne materiały z surowymi ścianami, na których jest retrocegła, aby zapewnić, że przestrzeń emituje ciepło i komfort. Używaj pluszowych i kolorowych dywanów, poduszek i tkanin, aby kontrastować z surowcami przestrzeni przemysłowej i loftowej, dzięki czemu wnętrze natychmiast staje się bardziej przyjazne.

Posted in Dom