Poznaj domowe sposoby na udrażnianie kanalizacji

Istnieje szereg domowych sposobów, dzięki którym udrożnisz kanalizację we własnym zakresie. Masz do dyspozycji szereg środków chemicznych, które poradzą sobie z wieloma problemami z kanalizacją.

Do dyspozycji są żele, proszki, granulki, a także płyny do udrażniania rur. Pamiętaj, aby stosować te preparaty zgodnie z zaleceniami producenta, które znajdują się na opakowaniu. Ich nieodpowiednie stosowanie może doprowadzić do uszkodzenia kanalizacji i zapchać instalację na dobre, a tego przecież nie chcemy.

Ciekawym sposobem na udrożnienie kanalizacji jest zastosowanie sody oczyszczonej i ocet. Wystarczy wsypać do odpływu ¾ szklanki sody oczyszczonej i zalać wszystko ½ szklanki octu. Odpływ należy zamknąć korkiem i odczekać pół godziny, aż substancja zacznie działać. Po tym czasie, otwór należy obficie spłukać wodą. Dzięki temu uda się odpływ bardzo dokładnie oczyścić z wszelkich zalegających w nim zanieczyszczeń. Pamiętaj, aby z tej metody korzystać regularnie. Dzięki temu twój opływ będzie czysty i zawsze drożny.

Polecamy także regularne czyszczenie syfonów. Robiąc to co pewien czas, upewnisz się, że twoja instalacja kanalizacyjna działa sprawnie. Dzięki temu, że syfony są zrobione z plastiku, ich montaż oraz demontaż nie sprawi większych problemów. Można będzie zadbać o czystość kanalizacji wykonując tak prostą czynność.

W nagłych przypadkach, gdy zator w kanalizacji jest poważny, możesz użyć sprężyny. Jest to specjalny drut zakończony z jednej strony szpikulcem, a z drugiej korbą. Do jego zastosowania potrzebne są dwie osoba. Jedna trzyma drut w rurze kanalizacyjnej, a druga kręci korbą. Metoda ta jest szczególnie skuteczna, gdy zator powstał głęboko w rurze kanalizacyjnej.

Te domowe sposoby na usuwanie zatorów w rurach kanalizacyjnych są wyjątkowo skuteczne, dlatego jak najbardziej warto z nich korzystać. Jeżeli chcesz samodzielnie wykonać udrażnianie kanalizacji Warszawa, jak najbardziej możesz stosując się do powyższych zaleceń.

Posted in Dom