Jak dopasować materac do naszych potrzeb?

Podczas zakupu materaca powinniśmy zastanowić się nad jego twardością, producenci oferują obecnie materace o twardości od H1 do H4, zatem możemy wybrać taki model, który będzie najbardziej nam odpowiadał.

Podczas wyboru twardości materaca należy zwrócić uwagę na nasze preferencje, chodzi o to, aby materac odpowiednio wspierał wszystkie części naszego ciała. Dzięki temu będzie to materac wygodny, z pewnością pozwoli nam na zdrowy i spokojny sen.

Jak dopasować materac do naszych potrzeb?

Jaki rodzaj materaca będzie najlepszy?

Możemy zakupić materace sprężynowe lub też piankowe, w przypadku materacy sprężynowych warto wybrać materace, które posiadają największą ilość sprężyn, wówczas będą one najbardziej wygodne, będą zapewniały nam odpowiednie podparcie. Dużą popularnością cieszą się materace kieszeniowe, w tym przypadku każda ze sprężyn znajduje się w oddzielnej kieszeni, możemy spotkać materace, które posiadają 200 czy nawet 500 sprężyn na jeden metr kwadratowy. Dodatkowo materace posiadają przekładki wykonane z kokosu, filców, różnych materiałów, które wpływają na jego twardość.

W przypadku materaca powinniśmy zwrócić uwagę na jego właściwości antyalergiczne, pamiętajmy iż na łóżku mogą zbierać się różnego rodzaju bakterie, drobnoustroje. Dlatego też w przypadku pokrowca warto sprawdzić, czy zawiera on przykładowo jony srebra czy też naturalną wiskozę. Oczywiście powinniśmy poszukiwać materaca, który posiada pokrowiec zdejmowany, dzięki czemu będziemy mogli go uprać. W tym przypadku pokrowiec posiada suwak na całej długości, dzięki czemu łatwo możemy go zdjąć. Oczywiście w przypadku materaca możemy znaleźć także wiele modeli, które posiadają specjalne strefy odpowiednie dla danej części ciała, od głowy aż do stóp, gdzie uwzględniany jest inny nacisk. W ten sposób podparcie naszego ciała jest odpowiednie, z pewnością osoby, które do tej pory skarżyły się na różnego rodzaju bóle pleców, po zakupie nowego materaca mogą odczuć dużą ulgę.

Oczywiście materac musimy dobrać wielkością do naszego łóżka, jeżeli łóżko posiada szerokość 160 cm wówczas wybieramy materac 160×200, będzie on pasował do każdego standardowego łóżka. W tym przypadku należy pamiętać, że długość 200 cm jest standardowa dla każdego materaca.