Jak może pomóc adwokat prawa budowlanego

Prawnicy od nieruchomości udzielają porad prawnych w związku z projektami budowlanymi, wynajmowaniem mieszkań i powierzchni biurowych.

Doradzają oni różnym organizacjom na wszystkich poziomach łańcucha kontraktacji, w tym zleceniodawcom, właścicielom nieruchomości, deweloperom lub najemcom, głównym wykonawcom i kierownikom budowy, kierownikom projektów, podwykonawcom i kontrahentom handlowym, konsultantom i dostawcom. Prawnicy nieruchomości mają specjalistyczną wiedzę na temat umów budowlanych i będą mogli doradzać w kwestiach, które mogą wyniknąć z takich umów, na przykład w odniesieniu do wad, opóźnień, zmian i płatności. Krótko mówiąc, prawnik zajmujący się nieruchomościami będzie w stanie pomóc ci rozwiązać wszelkie problemy czy ewentualne spory wynikające z projektu budowlanego. Niektórzy prawnicy budowlani są wszechstronniej wyspecjalizowani niż inni. Ustalenie, ile specjalistycznej wiedzy prawniczej może być potrzebne w przypadku twojej sprawy, jest kluczem do znalezienia odpowiedniego prawnika.

Większość prawników budowlanych będzie posiadała przynajmniej pewną wiedzę praktyczną w obszarach poza kontraktowaniem czysto budowlanym, ale niekoniecznie będzie ekspertami w tych dziedzinach.

Przykłady powiązanych obszarów obejmują transakcje dotyczące nieruchomości, jak kupno, sprzedaż, wynajem, podział lub leasing nieruchomości, kwestie stosunków przemysłowych, w tym negocjowanie umów przedsiębiorstw i rozwiązywanie sporów dotyczących stosunków przemysłowych, oraz roszczenia i spory ubezpieczeniowe. Wykwalifikowany prawnik nieruchomości może udzielić cennych porad podczas tworzenia nowego projektu. W przypadku zleceniodawców, właścicieli nieruchomości, deweloperów czy najemców obejmuje to porady dotyczące organizacji projektu, który rodzaj umowy jest najbardziej odpowiedni, przygotowanie warunków przetargu, rozpatrywanie i udzielanie odpowiedzi na wyjaśnienia dotyczące umów otrzymane od oferentów oraz zmiana i finalizacja formy umowy.