Jak odnowić lakier w naszym samochodzie?

Kiedy zauważymy iż lakier na naszym samochodzie staje się zszarzały, nieatrakcyjny, mamy możliwość odnowić nasz samochód, w tym wypadku możemy zrobić to samemu lub udać się do profesjonalnego zakładu zajmującego się detailingiem.

Można wykonać zabieg polegający na usunięciu pewnej warstwy lakieru z naszego samochodu, a następnie wypolerowaniu, dzięki temu nasz samochód odzyska dawny blask.

Jak odnowić lakier w naszym samochodzie?

Miękkie flexipads do polerowania lakieru

W pierwszej kolejności musimy przygotować powierzchnię naszej karoserii, oczywiście należy ją dokładnie umyć, nie może pozostać na niej żaden brud, pyłki, żadnego rodzaju pozostałości, trzeba na to zwrócić szczególną uwagę. Oczywiście powinniśmy także użyć materiałów które pozwolą na gruntowne odtłuszczenie pojazdu. Dlatego warto użyć specjalnych środków do mycia auta, może być to także specjalna pianka, którą będziemy mogli spłukać myjką ciśnieniową. Oczywiście warto także zbadać wszystkie elementy nielakierowane, sprawdzić czy blacha w naszym samochodzie nie zaczyna korodować.

Naturalnie będziemy potrzebowali do tego odpowiedniego sprzętu oraz materiałów, w tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę iż należy wykorzystać odpowiedni papier ścierny, odpowiedniej gradacji, który będzie umożliwiał ścieranie lakieru. Jest to oczywiście proces wielostopniowy, na początku wykorzystamy papier ścierny o niskiej gradacji, aby zetrzeć duże ilości lakieru, w ten sposób będziemy mogli usunąć najgłębsze rysy. W kolejnych fazach tego procesu będziemy zmieniali papier ścierny na bardziej drobnoziarnisty, a na sam koniec użyjemy odpowiedniej pasty polerskiej. W tym procesie wykorzystuje się różnego rodzaju urządzenia polerskie, które mają za zadanie wprawić w obroty różnego rodzaju gąbki czy też papier ścierny, możemy oczywiście na gąbkę nakładać różnego rodzaju pasty, dzięki czemu będziemy mogli doprowadzić lakier do odpowiedniego wyglądu.

Oczywiście wykorzystuje się także flexipads czyli specjalne pady, gąbki które posiadają odpowiednią miękkość, chodzi o to aby dotrzeć do wszystkich miejsc na naszym pojeździe, do wszystkich zagięć naszej karoserii. Oczywiście powinniśmy wybrać model który umożliwi szybkie wykonanie polerowania, muszą być to pady i nakładki polerskie ułatwiajcie pracę.