Zdecyduj czy naprawa i serwisowanie sprzętu jest nadal opłacalne

Wiele osób zaleca, aby wymiana maszyny była preferowana tylko wtedy, gdy miesięczne koszty przebudowy lub naprawy konsekwentnie przekraczają koszty potencjalnej nowej jednostki.

Błędem jest przypuszczać, że sprzęt zawiedzie tylko dlatego, że jest stary. Punkt awarii zależy od wielu zmiennych unikalnych dla maszyny. Na przykład ciężarówka używana na budowach przez nieprzeszkolonych pracowników i bez odpowiedniej konserwacji będzie miała problem na długo przed upływem przewidywanego okresu użytkowania. Jednak równiarka drogowa, które nie jest regularnie używana i jest utrzymywana zgodnie z sugerowanymi standardami, prawdopodobnie przekroczy długość swojej wydajności. Chociaż jest to bardziej powszechna praktyka w dużych firmach, każda firma może przeprowadzić analizę kosztów cyklu życia na każdej ze swoich maszyn. Może być ona przeprowadzona na całej flocie lub tylko na starszych maszynach. Jest to zwykle szczegółowa i dokładna metoda analizy i jest przeprowadzana zgodnie z jednym z kilku zaakceptowanych standardów. Właściciele i menedżerowie wykorzystują uzyskane dane jako narzędzie do analizy, prognozowania, planowania i porównywania cech w celu podejmowania trafnych decyzji dotyczących naprawy, przebudowy, serwisowania i wymiany.

Należy pamiętać, że proces ten może wymagać sporo wiedzy i przemyśleń, ale ostatecznie z czasem prowadzi do pewności siebie, wiedzy i oszczędności.

Analiza cyklu życia zazwyczaj sprawdza wydatki na sprzęt pod dwoma kątami. Własność, która obejmuje cenę zakupu, ubezpieczenie, odsetki, podatki, przechowywanie, amortyzację, wycofanie z eksploatacji i likwidację. Koszt eksploatacji, który obejmuje naprawę, konserwację, paliwo, robociznę, opony, płyny i inne koszty materiałów eksploatacyjnych. Powszechną praktyką jest tworzenie i analizowanie dwóch lub więcej różnych scenariuszy, jednego jako przechowywanie i przebudowa, serwisowanie lub naprawa perkins, a drugiego do wymiany na nowy lub używany sprzęt. Rezultatem tych prac jest spersonalizowane porównanie, które można umieścić obok siebie i szczegółowo zbadać.