Jak uzyskać pomoc w przypadku zadłużenia firmy?

Firmy które znajdują się w złej kondycji finansowej mogą mieć problem z bieżącymi płatnościami, wypłatami dla pracowników, czy też płatnościami na rzecz urzędu skarbowego oraz zakładu ubezpieczeń społecznych.

W tym przypadku może dojść po pewnym czasie do egzekucji komorniczej. Dlatego warto skontaktować się ze specjalistami, którzy będą wiedzieli w jaki sposób pomóc firmie, która znalazła się w złej sytuacji finansowej, w tym przypadku możemy znaleźć kilka ciekawych rozwiązań.

Jak uzyskać pomoc w przypadku zadłużenia firmy?

Negocjacje z pomocą firmy antywindykacyjnej

Firmy antywindykacyjne zatrudniają prawników, którzy specjalizują się w tego typu sprawach, dlatego możemy liczyć na profesjonalną pomoc. W przypadku kiedy zalegamy z ratami kredytowymi w banku, mogą pomóc w wynegocjowaniu kompromisu. Mogą oni przeanalizować dokładnie podpisaną z bankiem umowę, sprawdzić czy możliwe jest przykładowo rozłożenie zaległości na inne raty, czy też czasowe zamrożenie spłaty. Niekiedy może się okazać iż bank widząc chęć współpracy może pójść nam na rękę, wstrzymać czasowo egzekucję. Możemy także przedstawić w banku plan na restrukturyzację który pozwoli nam odzyskać możliwość spłaty. Dlatego pomoc specjalistów może być tym przypadku nieoceniona, mogą pomagać nam na wielu etapach negocjacyjnych.

Z pewnością doświadczona firma antywindykacyjna pomoże nam wyjść z dołka finansowego, niekiedy mogą oni doradzić stworzenie biznesplanu, który będziemy mogli przedłożyć w instytucji finansowej, aby udowodnić, iż nasze założenia co do restrukturyzacji są prawidłowe. Z pewnością banki mogą wstrzymać w takim przypadku egzekucję, warto pamiętać iż egzekucja komornicza, a wcześniej rozprawa sądowa może trwać dość długo. W tym przypadku żadnej ze stron nie zależy na działaniach windykacyjnych, dlatego często możemy rozwiązać sprawy polubownie co z pewnością będzie korzystnym rozwiązaniem.

Szczegóły współpracy możemy znaleźć na stronie https://kancelaria-antywindykacyjna.com, warto skontaktować się z kancelarią, która będzie wiedziała jakie kroki podjąć aby pomoc w firmie w przypadku problemów ze spłatą zadłużenia. Może być to przykładowy kredyt celowy na zakup środków trwałych czy też przykładowo leasing pojazdu.