Skuteczne rozwiązania izolacyjne dla naszego budynku

Odpowiednio zaizolowane poddasze pozwoli nam zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Warto zwrócić uwagę ich rosnące ceny gazu oraz prądu z pewnością skłonią nie wielu właścicieli domów do sprawdzenia izolacji. Możemy wymienić starą izolację przykładowo wykonaną z warty na bardziej skuteczną izolację piankową. W tym przypadku wykorzystana jest pianka poliuretanowa która po nałożeniu szybko zwiększa swoją objętość, w ten sposób dobrze wypełnia wszystkie elementy o skomplikowanej konstrukcji.

Skuteczne rozwiązania izolacyjne dla naszego budynku

Gdzie możemy zastosować piankę PUR?

Nakładanie pianki odbywa się przy pomocy specjalnego urządzenia, które pod ciśnieniem rozprowadza piankę na danej powierzchni. Oczywiście mogą być to powierzchnie takie jak przykładowo folia izolacyjna, drewno czy też beton. Dzięki temu pianka będzie doskonale sprawdzała się także na naszych ścianach, posłuży także do izolacji elementów fundamentów. W przypadku fundamentów pianka PUR to bardzo dobry pomysł, ponieważ możemy doskonale wypełnić wszelkiego rodzaju nierówności. Oczywiście warto pamiętać, iż możemy wykorzystać piankę otwartokomórkową, która przepuszcza wilgoć, ten rodzaj pianki doskonale sprawdzi się w przypadku poddasza. W przypadku fundamentów najlepsza będzie oczywiście pianka zamkniętokomórkowa, która zapewni całkowitą izolację tej części budynku.

Izolacja za pomocą pianki posiada wiele zalet, z pewnością jest to czas wykonania, możemy wykonać ocieplenie całego poddasza w ciągu jednego dnia. Dodatkowo pianka ma właściwości wygłuszające, zatem będzie doskonałym pomysłem w przypadku budynków zlokalizowanych w pobliżu drogi szybkiego ruchu, czy też w pobliżu torów kolejowych. Naturalnie pianka która oddycha pozwalam na wyeliminowanie grzyba oraz pleśni, które mogą występować w przypadku zastosowanie innych materiałów izolacyjnych.

Coraz więcej firm w naszym kraju wykonuje tego typu ocieplenia, znajdziemy także firmy w Ostrołęce, które mogą wykonać dla nas profesjonalną izolację przy pomocy pianki poliuretanowej. Więcej informacji na ten temat możemy znaleźć na stronie https://best-point.pl/miasta/ostroleka/. Warto zwrócić uwagę iż jest to ocieplenie oraz izolacja bardzo uniwersalna, którą będziemy mogli stosować na różnych elementach naszego budynku.

Posted in Dom