Jak stworzyć surowy i nowoczesny styl w naszym domu?

Obecnie styl industrialny cieszy się coraz większym zainteresowaniem, może być to ciekawa aranżacja dla wysokich loftów, z pewnością sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dysponujemy dużą powierzchnią.

Naturalnie możemy wybrać także płytki imitujące przykładowo beton, które ułożymy w naszej łazience, mogą one pasować także do wielu kuchni. Styl tego typu charakteryzuje się surowością, możemy także połączyć podłogi z tego typu płytek ze ścianami z odkrytej cegły, w tym przypadku stawiamy raczej na styl nowoczesny, dobrym pomysłem mogą być także meble skandynawskie.

Jak stworzyć surowy i nowoczesny styl w naszym domu?

Czym charakteryzują się wnętrza industrialne?

Z pewnością w stylu industrialnym możemy wykorzystać wiele dodatków metalowych, mogą być to przykładowo lampy, kinkiety, nogi od stołu, które będą masywne, często także elementy połączone są z drewnem, niekiedy możemy wykorzystać także elementy starych maszyn i urządzeń, aby stworzyć z nich ciekawe surowe meble. Oczywiście w tym przypadku dobrym pomysłem na podłogę mogą być płytki, które będą imitować beton, wprowadzą do wnętrza odpowiednią surowość.

Produkowane obecnie płytki pierwszego gatunku posiadają bardzo równe brzegi, mogą być to płytki rektyfikowane, które dodatkowo zostają wyrównane w procesie produkcji, możemy zatem dobrze je do siebie dopasować, zminimalizować grubość fugi. W ten sposób uzyskamy bardzo ładną powierzchnię, która będzie mogła imitować wylewkę betonową. Tego typu płytki z gresu szkliwionego są bardzo odporne, mogą znaleźć zastosowanie zarówno na podłodze w salonie, jak również w kuchni i łazience. Możemy także przygotować z nich taras, balkon, obudować elewacje budynku. Gres szkliwiony będzie materiałem odpornym, który dobrze sprawdza się na zewnątrz, jest odporny na działanie wody, zmianę temperatury.

Dobrym przykładem tego typu płytek jest seria INDUSTRIAL CHIC z firmy Paradyż, są to płytki które imitują powierzchnię betonową, możemy wybrać różne odcienie, dostępne są w różnych rozmiarach, ciekawą ofertę możemy znaleźć na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/INDUSTRIAL-CHIC/6439. Dzięki czemu dopasujemy je do wielkości podłogi w naszej łazience, oczywiście jest to płytka bardzo trwała, odporna na zarysowanie czy też działanie wody.