Uzyskaj porady ogrodnicze, których potrzebujesz, aby się rozwijać

Podjęcie dodatkowego kroku w swoim hobby, jakim jest ogrodnictwo i używanie materiałów organicznych, może być korzystne zarówno dla roślin, które uprawiasz, jak i dla środowiska! Zamiast używać pestycydów i toksycznych roztworów zwalczających chwasty, używaj naturalnych alternatyw, takich jak ocet i woda z mydłem.

Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących ekologicznego ogrodnictwa.Aby sadzić cebulki wiosenne zimą, zdecyduj, gdzie chcesz, aby były i wykopuj poszczególne dołki w odpowiednich odstępach. Umieść kilka małych, czterocalowych plastikowych doniczek w otworach z lekko odsłoniętymi krawędziami i wypełnij ziemią. Gdy nadchodzi wiosna, sadzenie cebul jest dziecinnie proste. Wystarczy wyjąć garnki i umieścić cebulki w pustym otworze. Wypełnij dziurę ziemią, która była w doniczce.Świetnym sposobem na maksymalizację potencjału ogrodu jest sadzenie bylin. Niektóre jadalne warzywa będą wracać rok po roku przy minimalnej konserwacji, takiej jak odchwaszczanie, ściółkowanie i nawożenie. Szparagi, cebula i chrzan będą wracać co roku. W zależności od klimatu, istnieje wiele opcji uprawy warzyw wieloletnich w celu uzyskania maksymalnych plonów.Zaplanuj swoje ogrodnictwo zgodnie z pogodą. Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym ziemia zamarza zimą, nie sadź niczego przed spodziewanym mrozem. Jeśli mieszkasz w cieplejszym miejscu, zrób sobie przerwę w najcieplejszych miesiącach lata, aby uniknąć marnowania zbyt dużej ilości wody.Kiedy twoje letnie kwiaty zakwitną i zwiędną, pamiętaj, aby przycinać kwiaty. Oznacza to uszczypnięcie główek kwiatów. To zachęci nowe kwiaty do dłuższego kwitnienia w przyszłym roku, a także wzmocni roślinę. Ponieważ główki kwiatowe mają nasiona, możesz również zachować główki kwiatowe, które uszczypnięto do sadzenia w innym czasie.Użyj kamieni jako znaczników roślin, jeśli chcesz zachować naturalnie wyglądający motyw. Możesz pisać permanentnym magicznym markerem po płaskiej stronie kamieni i otaczać nimi swoją roślinę. W ten sposób będziesz w stanie stwierdzić, jakie masz rośliny, bez brzydkiego białego znaku.Zaangażuj swoje dzieci i wnuki w ogrodnictwo, pozwalając im pomagać w ogrodzie i zabierając je do żłobków i arboretum. Uzyskaj porady ogrodnicze, których potrzebujesz, aby się rozwijać

Dzieci generalnie uwielbiają przebywać na świeżym powietrzu i chłoną każdą wiedzę, którą zechcesz się podzielić na temat światła słonecznego, wody i jakości gleby.

Ogrodnictwo to świetny sposób, aby dzieci poznały naturę i nawiązały z Tobą więź.Spróbuj użyć naturalnego środka chwastobójczego, który nie zawiera ostrych chemikaliów. Spryskaj chwasty octem o pełnej mocy, aby je zabić, i zastosuj ponownie w razie potrzeby, jeśli zauważysz nowy wzrost. Ocet może również zabijać rośliny, które chcesz zachować, więc nie spryskuj nim chwastów rosnących w środku innych roślin, których nie chcesz zabijać.Nie podawaj swojemu ogrodowi zbyt dużej ilości nawozu. Dostarczanie nawozu roślinom pozwala im lepiej wytwarzać żywność ze światła słonecznego. Jednak zbyt duża ilość nawozu może spowodować, że roślina będzie rosła zbyt szybko, co uniemożliwi jej owocowanie lub kwitnienie. Nadmiar chemikaliów pozostawiony w glebie może wypłukać i zanieczyścić lokalną wodę gruntową.Poddaj recyklingowi fusy z kawy i użyj ich do zakwaszenia gleby dla wszystkich roślin kochających kwas. Rośliny lubiące kwaśną glebę to róże, pomidory, cyklameny, fiołki, gardenie, begonie i hibiskus. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nałóż podkład o grubości około jednej czwartej cala. Jeśli nie zależy Ci na kawie, resztki herbaty przyniosą takie same rezultaty.Możesz utrzymać ogród bez wydawania dużych pieniędzy na ściółkę zakupioną w sklepie lub stosowanie pestycydów na swoich roślinach. Wszystko, co kiedyś było żywe, jest doskonałym źródłem ściółki, jak liście czy odpady kuchenne. Pamiętaj o wskazówkach zawartych w tym artykule, aby utrzymać wspaniały ekologiczny ogród, nie wydając zbyt dużo pieniędzy!