Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów, o których każdy powinien wiedzieć

Twoje włosy mogą być twoim największym wrogiem, ale nie musi nim być! Możesz odzyskać swoje włosy przy odrobinie badań i wysiłku.

Najpierw określ swój typ włosów i problemy, które chciałbyś naprawić. Najprawdopodobniej okaże się, że nowa rutyna może pomóc w rozwiązaniu problemu. Aby uzyskać świeże pomysły na pielęgnację włosów, czytaj dalej.Kiedy zajmujesz się myciem i kondycjonowaniem włosów, upewnij się, że dokładnie spłukałeś cały produkt po nałożeniu i aby żaden nie pozostał na mieszkach włosowych. Produkt, który odkłada się na włosach, może prowadzić do martwych i matowych loków.Chociaż powinieneś często myć włosy, nie przesadzaj. Zbyt częste mycie włosów pozbawia je naturalnych olejków, co nadaje im blasku i objętości. Większości osób wystarczy mycie włosów kilka razy w tygodniu, chyba że ich włosy są szczególnie przetłuszczające się. Zbyt częste mycie sprawi, że włosy staną się suche i łamliwe.Jeśli farbujesz włosy w domu, nie nakładaj farby na wcześniej ufarbowane pasemka przez ostatnie 10 minut. Najpierw nałóż kolor na cebulki, a następnie przeczesz, aby odświeżyć kolor na pozostałych włosach. Minimalizuje to uszkodzenia, które może spowodować wielokrotne moczenie włosów w żrących chemikaliach.Sprawdź etykiety na swoich produktach do pielęgnacji włosów. Upewnij się, że produkty są odpowiednie dla Twojego rodzaju włosów. Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów, o których każdy powinien wiedzieć

Prawie wszystkie produkty do pielęgnacji włosów są oznakowane specjalnie dla włosów suchych, średnich lub przetłuszczających się.

Użycie niewłaściwego produktu może wysuszyć włosy lub sprawić, że będą tłuste. Etykiety są tam nie bez powodu.Używanie gorących na włosach urządzeń może okazać się bardzo szkodliwe, dlatego należy ograniczyć ich używanie. Używając suszarki na włosach, dobrym pomysłem jest ustawienie chłodnego lub niskiego ustawienia, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia włosów.Kiedy przygotowujesz się do mycia włosów szamponem, upewnij się, że dokładnie spłukałeś je przed nałożeniem szamponu. Spowoduje to usunięcie wszelkich pozostałości, takich jak brud i kurz, które mogły nagromadzić się na włosach. W ten sposób uzyskasz większą moc oczyszczania szamponu.Chociaż przyjaciele mogą być łatwym źródłem pomocy w pielęgnacji włosów, warto regularnie odwiedzać profesjonalistę. Chociaż intencje przyjaciół lub znajomych mogą być zgodne z dobrymi intencjami, błędy mogą się zdarzyć, a ich naprawienie często będzie kosztować więcej niż to, co kosztowałaby cię profesjonalna kosmetyczka.Doskonałą wskazówką dotyczącą pielęgnacji włosów jest spłukanie włosów w zimnej wodzie po umyciu szamponem. Ciepła lub gorąca woda usuwa natłuszczenie i wilgoć z włosów. Zamiast tego płukanie w chłodnej wodzie pomoże uszczelnić wilgoć we włosach, dzięki czemu włosy będą mocniejsze i dłużej będą wyglądać lśniąco.Ważne jest, aby używać dobrej odżywki, aby włosy były mocniejsze i łatwo pozbyły się kołtunów. Nałóż odżywkę po wypłukaniu szamponu z włosów. Upewnij się, że twoje włosy są całkowicie zakryte i odczekaj kilka minut, aż odżywka zmoczy włosy.Jeśli regularnie pływasz, upewnij się, że zmoczyłeś włosy przed wejściem do basenu, ponieważ zapewni to, że będą wchłaniać mniej chlorowanej wody. Ponadto, jeśli nie używasz czepka kąpielowego, spróbuj umyć włosy (i odżywić je) zaraz po wyjściu z basenu, aby uniknąć uszkodzeń.Jak widzisz, opcji pielęgnacji włosów jest mnóstwo. Będziesz mogła odzyskać swoje warkocze i cieszyć się pięknymi włosami, jeśli poświęcisz trochę więcej czasu na znalezienie najlepszych produktów i narzędzi dla Twojego rodzaju włosów. Ta podróż powinna być zabawna, więc ciesz się oglądaniem swoich możliwości!