Dłużnicy często ukrywają swój majątek przed wierzycielami

Dłużnicy dosyć często w przypadku problemów finansowych, starają się na różne sposoby nie tylko unikać spłaty posiadanych przez nich zobowiązań ale również próbują ukryć posiadany przez nich majątek.

Oczywiście jego namierzenie nie jest możliwe we własnym zakresie, podobnie jak firm windykacyjnych gdyż nie dysponujemy nawet odpowiednimi uprawnieniami do tego by go sprawdzić w kontekście samego dłużnika, zająć czy zlicytować. Jeżeli więc podejrzewamy, iż może dojść do celowego ukrywania majątku, to tutaj istnieje dla nas jedyna słuszna droga swoistego postępowania, co to takiego oznacza? Mianowicie nic innego, jak skorzystanie z pomocy oraz usług doświadczonego komornika, który jest skłonny nam nie tylko pomóc, ale w gruncie rzeczy jest on jedynym przedstawicielem władzy państwowej, jaki taki majątek może przejąć i poddać egzekucji czy licytacji komorniczej. Dlatego nie ma jakichkolwiek wątpliwości, że do komornika prędzej czy później i tak będziemy zmuszeni się zgłosić, zazwyczaj ma to miejsce po nieskutecznej współpracy z firmami windykacyjnymi, które nie mogą zrobić więcej niż my w ramach ścigania dłużników. Niech więc ta sugestia zachęci nas do tego, iż wybranie komornika w pierwszym momencie gdy zachodzi taka potrzeba oraz konieczność, to nie tylko słuszna decyzja ale też taka jakiej najzwyczajniej w świecie nie będziemy żałować. Mało tego, duża szansa i okazja do tego, by odzyskał on nasze pieniądze poprzez właśnie znalezienie nieruchomości, pieniędzy, majątku czy ruchomości takiego dłużnika.

Dłużnicy często ukrywają swój majątek przed wierzycielami

Co może zająć komornik?

Co więc ma prawo zająć komornik? Mianowicie to co należy do dłużnika, a nawet jego żony lub męża, zwłaszcza jeżeli nie doszło do spisania intercyzy czy podziału majątku, zresztą również w tej sytuacji komornicy są w stanie bardzo wiele zrobić by namierzyć w końcu także ten celowo ukrywany majątek. Niech strrona internetowa dobry komornik warszawa jeszcze bardziej uświadamia nam z kim mamy do czynienia, a także z jakiego powodu dobrze niemal od razu po otrzymaniu tytułu wykonawczego, przekazać go komuś takiemu jak komornik.