Eliminacja zapytania z hali produkcyjnej

Filtrowanie powietrza w fabrykach chroni pracowników przed wchłanianiem pyłów i różnych materiałów niebezpieczniejszych dla zdrowia. Warto na to zwrócić uwagę wszędzie tam, gdzie przy produkcji podczas cięcia, powstaje pył.

Dobrym przykładem będzie tartak, jeżeli znajduje się on częściowo w pomieszczeniu zamkniętym, wówczas warto wyposażyć pracowników w maski ochronne. Zapobiegają one do dostawania się pyłów do dróg oddechowych. W celu ochrony pracowników montuje się w halach tego rodzaju różne urządzenia filtrujące. Dzięki nim powietrze zostanie oczyszczone, oczywiście wentylacja i klimatyzacja może być stosowana w różnych miejscach. Ale tego rodzaju rozwiązania chronią nie tylko pracowników lale także maszyny i urządzania. Pyły mogą dostawać się do środka maszyn i uszkadzać części szczególnie czułe. Mogą być to układy scalone, czy też elementy instalacji elektrycznej, dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na zawartość pyłów w powietrzu podczas codziennej pracy. Warto także robić przegląd naszych instalacji wentylacyjnych, przykładowo trzeba wymieniać filtry hepa. Kabiny lakiernicze to specjalne pomieszczenia służące do lakierowania i utrzymania optymalnych warunków. W tym celu służą też wlotowe filtry do kabin lakierniczych. Mogą to być filtry o różnych formach, a stosuje się na przykład całe maty filtracyjne, które znajdują się w części sufitowej kabiny. Maty takie powinny od wewnętrznej strony być białe, aby dobrze odbijały światło w kabinie.

Z drugiej strony powietrze z kabiny musi gdzieś uchodzić, ale przedtem powinno być dobrze oczyszczone, wiec również potrzebne są wylotowe filtry do kabin lakierniczych. Można tu stosować różne rodzaje filtrów, takie jak na przykład filtry oparte na węglu aktywnym, czy też całe maty filtracyjne montowane w podłodze. Powinny to być oczywiście filtry skuteczne, więc w filtry do kabin lakierniczych najlepiej zaopatrywać się u dobrych producentów, którzy posiadają też szeroką ofertę takich rozwiązań jak maty filtracyjne i wiele innych, które można zastosować do efektywnego oczyszczania powietrza na wlocie i na wylocie systemu wentylacji takiej kabiny.