Hodowla marihuany metodą hydroponiczną

Popularne zioło cannabis jest obiektem sympatii palaczy na całym świecie, znajdując również zastosowanie w medycynie.

Jego hodowla możliwa jest w wielu miejscach, z czego poniekąd wywodzi się sama nazwa tej rośliny – cannabis znaczy bowiem chwast. Jedną z ciekawszych, a jednocześnie bardziej zaawansowanych metod jest hodowla hydroponiczna marihuany, w związku z którą można prowadzić ją bezglebowo.

Hodowla marihuany metodą hydroponiczną

Prawidłowa hodowla hydroponiczna marihuany

Realizowanie tego sortu przedsięwzięcia może być wymagające od strony przygotowania pod względem wiedzy, jakkolwiek może być to też źródłem dużej satysfakcji jak i też samo w sobie fascynującym zajęciem. Jako, że hodowla hydroponiczna marihuany polega na hodowli bezglebowej, w tym procesie udział ma woda wraz z odpowiednimi proporcjami odżywczych dodatków, jakie zawierać będą wszystko to czego roślina może potrzebować do prawidłowego wzrostu.

Zainteresowana osoba może zaopatrzyć się w odpowiednie systemy oraz podłoża przeznaczone do takich realizacji, dzięki czemu hodowla hydroponiczna marihuany stanie się możliwa również w domu. Stosuje się nawet wiadra lub donice wypełnione tak zwanym obojętnym podłożem, jakie zawieszone są nad wypełnionymi wodą zbiornikami. Istotną kwestią jest uczynienie wody zasobną w kompletną gamę wszelkich substancji odżywczych jakich rośliny mogą potrzebować do przetrwania.

Jako, że hodowla hydroponiczna marihuany może być nadzorowana i prowadzona w pomieszczeniach, to w praktyce naturalne warunki klimatyczne panujące w danej okolicy nie mają tutaj znaczenia. Hydroponiczna marihuana to roślina żywiąca się pożywką wodną, nie zaś glebą zasobną w składniki odżywcze. Uprawianie marihuany tą metodą możliwe jest też z wykorzystaniem bardziej złożonych systemów wykorzystujących pompy, zegary, zbiorniki i kontrolki automatyzujące pracę. Nie należy jednak zakładać, że hodowla hydroponiczna marihuany jest tematem tylko dla osób dysponujących prywatnym laboratorium. Również zaangażowany pasjonat będzie mógł wykrzecać z niej wiele pożytku, uzyskując dobre warunki hodowli w typowych pomieszczeniach.