Jak dbać o firany żakardowe? Pora to sprawdzić

W jaki sposób prać firany żakardowe i czy są łatwe w utrzymaniu? Co zrobić, aby cały czas cieszyć się ich pięknym, białym kolorem? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

Mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość – to, jak długo Twoje firanki żakardowe zachowają piękny wygląd zależy tylko od Ciebie! Powinnaś o nie w odpowiedni sposób dbać, żeby cały czas cieszyć się doskonałą bielą. Najczęściej są one wykonane z poliestru, niekiedy dodaje się do nich również odrobinę bawełny. Naturalne włókna sprawiają, że firana jest bardziej miękka, jednak zyskuje również skłonność do szybszego żółknięcia. Jeżeli w Twoim domu pali się papierosy, czy też mieszkasz w rejonie zanieczyszczonym przez smog – raczej krótko będziesz cieszyć się idealną bielą Twoich firanek. Właśnie dlatego Twoja w tym głowa, aby o nie w odpowiedni sposób zadbać.

Jak czyścić firanki żakardowe?

Wszelkie drobne zabrudzenia, takie jak tłuszcz powinnaś usuwać na bieżąco. Możesz to robić przy użyciu zwykłego płynu do mycia naczyń. Jeżeli brud jest uporczywy, namocz na chwilę firanę, aby łatwiej było wywabić z niej zanieczyszczenie. Jeżeli Twoja firanka padła ofiarą wosku ze świeczki – możesz włożyć cały materiał do zamrażarki, a następnie w łatwy sposób go zeskrobać. Nierzadko zdarza się również, że na firankach osiada pyłek z kwiatów. Dobrym pomysłem jest zebranie go przy użyciu odkurzacza. Jest to najprostszy sposób na pozbycie się go, dzięki temu nie wniknie on w głąb firany. Zazwyczaj tego typu firanki pierze się kilka razy do roku. Te zrobione z żakardu możesz swobodnie prać w pralce, jednakże w niskiej temperaturze. Ogromnym atutem tego rodzaju tkaniny jest to, że nie trzeba jej prasować po praniu. Wystarczy, że tuż po praniu powiesisz firankę w oknie. Jeżeli chodzi o utrzymanie bieli tego typu ozdoby. Ważne jest to, aby do prania używać specjalnych proszków do bieli. Możesz skorzystać również z tak zwanych babcinych sposobów, które również działają! Mamy tu na myśli używanie proszku do prania, czy też sody oczyszczonej. Wszelkie skuteczne środki możesz kupić w niemal każdym sklepie chemicznym.

Firanki żakardowe są łatwe w utrzymaniu i pięknie prezentują się w każdym pomieszczeniu. Spory wybór tego typu firan znajdziesz w sklepie internetowym Romanetka. Warto zaglądać tam regularnie, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami, które niekiedy pojawiają się nawet kilka razy w tygodniu!

Posted in Dom