Jak wygrać z napadami paniki?

Jeśli jesteś gotowy na poprawę swojego życia i chcesz zacząć leczyć swoje ataki paniki, to teraz jest na to czas.

Możesz mieć wiele pytań, od czego zacząć i co powinieneś zrobić, ale nie martw się, ten artykuł może pomóc. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w rozpoczęciu leczenia ataków paniki.Jednym z ważnych aspektów napadów paniki jest nauczenie się rozpoznawania oznak zbliżającego się napadu paniki, aby móc je właściwie zinterpretować. W przeciwnym razie zinterpretujesz atak w jeszcze bardziej przerażający sposób, co pogorszy twoje objawy. Kiedy poczujesz nadchodzące objawy ataku paniki, przypomnij sobie: „Och, to jest atak paniki – a te objawy są psychologiczne, a nie fizyczne”.Ataki paniki są przerażające, ponieważ osoba, która ich doświadcza, odczuwa nagły, przytłaczający strach, że umrze. Ważną rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku ataków paniki, jest to, że możesz je kontrolować poznawczo. Twój mózg przyjmuje normalne codzienne bodźce (na przykład zmiana drogi podczas jazdy) i interpretuje je w przerażający sposób. Możesz oczywiście skorygować tę przerażającą interpretację, próbując przypomnieć sobie, jakie może być źródło tego bodźca. To zmniejszy twój strach, a panika powinna nieco ustąpić.Zapoznanie się z radą terapeuty jest bardzo pomocne w radzeniu sobie z atakami paniki. Są po to, aby ci pomóc. Posiadanie specjalisty, do którego można się zwrócić, może naprawdę poprawić nastrój i zmniejszyć występowanie ataków paniki.Mów głośno o swoich uczuciach, gdy masz atak paniki. Daj im znać, że jesteś szefem i że naprawdę chcesz, aby odeszli tak szybko, jak to możliwe, ponieważ nie chcesz być gospodarzem z powodu ich śmieszności. Powiedz im, że będziesz tutaj, gdy odejdą i że zawsze ich przeżyjesz!Daj sobie pozwolenie na atak paniki, gdy jesteś w trakcie. Jak wygrać z napadami paniki?

Nie bij się ani nie denerwuj się bardziej z powodu tego, jak się teraz czujesz! Niech będzie dobrze i wiedz, że przejdziesz bez szwanku, tak jak zawsze.Świetną techniką, gdy masz atak paniki, jest wizualizacja siebie jako ptaka.

Leć po błękitnym, czystym niebie na wietrze, aż dotrzesz do pięknej łąki. Wleć na łąkę i przez trawę, obserwując, jak kołysze się na wietrze. Kiedy skoncentrujesz się na wszystkich szczegółach, które widzisz, całkowicie zapomnisz o ataku paniki.Zastanów się nad wybraniem „You Can Heal Your Life” Louise Hay i dowiedz się, co mówią ci objawy twojego ataku paniki. Książka opisuje każdy objaw i sposób, w jaki mózg może go wywołać, aby pokazać ci, że coś się dzieje w twoim życiu, na przykład fakt, że nie możesz otwarcie rozmawiać o swoich uczuciach.Pomyśl o swoich nerwach, gdy przechodzisz przez atak paniki. Wizualizuj nerwy w każdej części twojego ciała i małe, małe impulsy, które wysyła. Wyobraź sobie, że stają się spokojne, powolne i bardziej zrelaksowane. Pracuj kolejno przez każdą część ciała, aż poczujesz się lepiej.Poznaj swoje wzorce ataków paniki, aby lepiej przygotować się na nadchodzący atak. Na przykład, niektórzy ludzie mają ataki trwające zaledwie 15 sekund, podczas gdy inni mogą mieć pojedyncze ataki trwające pół godziny lub dłużej. Jeszcze inne osoby mogą mieć wiele kolejnych ataków w krótkim czasie. Wiedza o tym, co wywołuje twoje ataki i jak długo będą trwać, pomoże ci przetrwać je tak spokojnie, jak to możliwe.Powinieneś być znacznie lepiej przygotowany do leczenia ataków paniki. Być może myślałeś, że musisz sobie z nimi radzić na zawsze, ale to po prostu nieprawda! Wskazówki zawarte w tym artykule powinny dać ci pewien wgląd, który może pomóc w rozpoczęciu leczenia ataków paniki w znacznie bezpieczniejszy i skuteczny sposób.