Konopie potrzebują odpowiednich warunków do wzrostu

Dla zdrowego wzrostu roślin marihuana potrzebuje ponad osiemnastu godzin światła w okresie dwudziestu czterech godzin.

Wewnątrz jest to kontrolowane przez hodowcę za pomocą timerów. Kiełkowanie na zewnątrz musi być opóźnione do czasu, gdy rośliny będą wystawione na ponad dwanaście godzin światła dziennego i otrzymają co najmniej osiem godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie.

Konopie potrzebują odpowiednich warunków do wzrostu

Nasiona Whitewidow do hodowli konopi

Zazwyczaj konopie uprawia się w glebie i taka hodowla jest najłatwiejsza. Plantatorzy ekologiczni używają pewnych rodzajów gleby podczas hodowli wewnątrz lub na zewnątrz. Jednak gleba nie jest jedynym wyborem. Pożywki neutralne, które są całkowicie zależne od składników odżywczych, obejmują włókno kokosowe, perlit, wermikulit lub wełnę mineralną. Aeroponika, hodowla czysto hydroponiczna lub głębinowa w ogóle nie używają pożywek. Zawieszona macierz korzenia pobiera składniki odżywcze bezpośrednio z mieszanki składników odżywczych.

Aby uzyskać siłę i właściwą wymianę gazów, konopie wymagają świeżego, ruchomego powietrza. Na zewnątrz nie stanowi to problemu, jednak wewnątrz rośliny będą potrzebować wlotu świeżego powietrza, wylotu zużytego powietrza i wentylatora do ruchu powietrza. Brak świeżego, ruchomego powietrza zahamuje prawidłowy wzrost roślin. Podobnie jak wszystkie żywe istoty, konopie indyjskie potrzebują wody, aby rosnąć, rozwijać się i spełniać swoje funkcje biologiczne. W hodowli wewnętrznej w glebie woda staje się nośnikiem składników odżywczych, dlatego należy rośliny regularnie podlewać. Im wyższa roślina, tym więcej wody potrzebuje. Niemodyfikowana woda jest używana do regularnego płukania systemów hydroponicznych i bezglebowych. PH używanej wody jest bardzo ważne.

Wybierając nasiona marihuany whitewidow dość szybko można osiągnąć wysokie zbiory. Dwadzieścia siedem stopni Celsjusza jest najlepszą temperaturą dla szybkiego wzrostu konopi. W pomieszczeniach jest to łatwe do osiągnięcia dzięki wentylatorom, klimatyzatorom, matom grzewczym i chłodzącym. Światła sztuczne z pewnością będą generować ciepło, które należy odprowadzić, aby temperatura nie była zbyt wysoka.