Odpowiedzi ekspertów na najczęstsze pytania dotyczące kempingów

Kemping może być jednym z najtańszych sposobów na wyjście z domu i miłe spędzenie czasu z rodziną.

Jeśli szukasz sposobu na spędzenie czasu poza domem z rodziną, kemping może być właśnie tym, czego szukasz. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby rozpocząć planowanie.Jeśli biwakujesz na publicznym kempingu, pamiętaj o spakowaniu butów pod prysznic dla wszystkich uczestników imprezy. Nie tylko ochronią twoje stopy przed bakteriami na podłodze prysznica, ale świetnie nadają się na nocne bieganie w krzaki, kiedy musisz skorzystać z toalety. Mogą to być stare klapki, Crocs, a nawet slip-ony.Przeprowadź wiele badań na swoim kempingu i upewnij się, że oferuje wszystko, czego będzie potrzebować Twoja grupa. Rozważ indywidualne potrzeby każdego kampera, aby mieć pewność, że każdy jest pod opieką. Zmniejsza to potrzebę dokonywania dostaw lub, w najgorszym przypadku, zbyt szybkiego zakończenia podróży.Z biwakiem przychodzi ognisko. Upewnij się, że ognisko znajduje się na otwartej przestrzeni i wystarczająco daleko od zarośli lub drzew, aby nie ryzykować, że zabłąkana iskra zapali je. Otaczaj ogień kamieniami, aby utrzymać go w ryzach. Co najważniejsze, nigdy nie zostawiaj żadnego ogniska bez opieki. Jeśli z jakiegoś powodu musisz wyjść, upewnij się, że ognisko jest całkowicie zgaszone.Zanim rozpoczniesz tę relaksującą wyprawę na kemping, ważne jest, aby dać komuś znać, że się wybierasz. Podaj znajomemu lub sąsiadowi nazwę kempingu, jeśli z niego korzystasz. Jeśli wybierasz się na mniej ustrukturyzowaną podróż, podaj swojemu kontaktowi ogólne pojęcie o tym, dokąd zmierzasz i harmonogram powrotu. Jeśli coś pójdzie nie tak, będzie ktoś, kto będzie wiedział, gdzie cię szukać.Jeśli chcesz zapobiec ukąszeniom komarów, ale chcesz uniknąć stosowania ostrych środków chemicznych, zamiast tego użyj skórki pomarańczowej. Odpowiedzi ekspertów na najczęstsze pytania dotyczące kempingów

Pocieraj skórką pomarańczową odsłonięte obszary skóry, takie jak szyja, ramiona, twarz i nogi, aby w naturalny sposób odstraszyć komary.

Skórki pomarańczowe nie tylko będą lepiej czuć się na skórze niż tradycyjne środki chemiczne, ale będą też lepiej pachnieć!Musisz dbać o czystość podczas biwakowania. Właściwa higiena jest czasami trudna, gdy biwakujesz, ale możesz zachować czystość. Butelka środka do dezynfekcji rąk jest doskonała, aby móc umyć ręce przed jedzeniem. Możesz również użyć alkoholu do nacierania na obszary ciała, które nie są wrażliwe. Łagodne, biodegradowalne mydło i gąbka mogą być używane do mini-kąpieli, gdy zasoby wody są niskie.Weź ze sobą wystarczającą ilość jedzenia i przekąsek, które starczą ci na całą podróż. Nie chcesz spędzać czasu na jedzeniu przy każdym posiłku, baw się dobrze podczas biwakowania. Przynieś płatki śniadaniowe, hot dogi i wszystkie inne ulubione produkty spożywcze, które zapewnią Ci energię podczas podróży.Na kemping weź ze sobą plastikowe torby lub kanistry, aby móc przechowywać wszystkie otwarte produkty spożywcze. Dzięki temu wszelkie stworzenia nie roją się wokół twojego kempingu, a także nie przyciągnie różnych dzikich zwierząt do tego, co tam masz.Teraz, gdy znasz już jedne z najlepszych wskazówek dotyczących biwakowania, jesteś na dobrej drodze, aby cieszyć się świeżym powietrzu z rodziną. Skorzystaj z tych wskazówek, aby nie znaleźć się w nieszczęśliwej podróży, z której chciałbyś się wydostać.