Wyjazd do Tajlandii- wiza

Wiele osób marzy o tym żeby wyjechać do Tajlandii, ale żeby się do tego pięknego kraju dostać konieczne będzie posiadanie wizy? Jak w ogóle się za to wszystko załatwić? jeśli nigdy wcześniej nie staraliśmy się o wizę to wcale dla nas nie będzie to takie łatwe aczkolwiek można znaleźć pomoc w tym temacie.

Wtedy wszystko będzie łatwiejsze i zamiast skupiać się jedynie na wizie można będzie skupić się na planowaniu naszej podróży. Do 2011 roku wiza była potrzebna dla wszystkich obywateli z naszego kraju, ale na szczęście się to zmieniło. Teraz trzeba będzie tylko udać się na lotnisku do odpowiedniego miejsca i tam otrzymamy pieczątkę do paszportu. Pamiętać należy o tym, że bez paszportu tam nie dotrzemy i trzeba go mieć ważnego minimum sześć miesięcy. Bez wizy można się dostać jedynie na 15 dni, ale co zrobić, jeśli chcemy dłużej? Kraj jest bardzo duży i zwiedzanie go w kilkanaście dni nie jest możliwe? Jeśli jesteśmy na miejscu to można zgłosić się do placówki dyplomatycznej. Pojechaliśmy na krócej, ale zostajemy dłużej, dlatego placówka dyplomatyczna Tajlandia na pewno nam w tym pomoże.


Co z dłuższymi wizami?

W przypadki wizyt na sześć miesięcy trzeba będzie się zgłosić do polskiej placówki dyplomatycznej i tam pozałatwiać wszystkie formalności. Trzeba się liczyć z kosztami tak długiej wizy, które mogą wynosić 580 zł. Konieczne będzie przekazanie dokumentów takich jak rezerwacja pobytu, bilet powrotny i potrzebne nam zabezpieczenie na 20 tysięcy złotych. Ciekawostka jest taka, że mając wizę tak naprawdę nie możemy cały czas przebywać w Tajlandii. Po maksymalnie sześćdziesięciu dniach trzeba przekroczyć jakąkolwiek granice i wtedy wszystko jest zgodne z prawem. Więcej o wizach do Tajlandii można znaleźć na https://trip4u.pl/wiza-do-tajlandii-krok-po-kroku/ i jeśli się tam wybieramy to te informacje na pewno nam się przydadzą. Trzeba działać zgodnie z prawem, a nie będziemy mieć na miejscu żadnych problemów. ostatnie, czego potrzebujemy to mieć problemy z prawem w Tajlandii.