Tarnów na weekend – Co warto zobaczyć?

Tarnów to jedno z największych miast województwa małopolskiego, które mimo niezwykle atrakcyjnej oferty turystycznej w dalszym ciągu jest znacznie mniej doceniany niż znajdujący się nieopodal Kraków. Nie każdy turysta odwiedzający Małopolskę wie, że miasto to oferuje ogromną wręcz liczbę zabytków i atrakcji turystycznych wartych zwiedzenia. Miejsc tych jest na tyle dużo, że decydując się na zwiedzanie Tarnowa warto wybrać się tu na weekend. Należy, jednak pamiętać, że gwarancją udanego wyjazdu jest rozsądne zaplanowanie wycieczki a przede wszystkim odpowiednia baza wypadowa, czyli dobrze usytuowany nocleg.

Gdzie zatrzymać się w Tarnowie?

Tarnów oferuje wiele miejsc noclegowych, jednak lokalizacja wielu z nich pozostawia sporo do życzenia. Najlepszym rozwiązaniem, które umożliwia szybkie przedostanie się do najciekawszych atrakcji miasta jest nocleg w jego centrum. Aby być pewnym zakwaterowania zarezerwuj nocleg w Tarnowie przed wyjazdem i ciesz się wypoczynkiem w tym pięknym mieście. Mieszkanie w centrum miasta oferuje Hotel Gal, który znajduje się w ścisłym centrum, zaraz naprzeciwko dworca autobusowego i kolejowego, co czyni go idealną bazą wypadową dla wszelkich wycieczek po Tarnowie i okolicach.

Hotel ten oferuje swoim gościom 33 miejsca noclegowe w pokojach o różnym standardzie i wielkości. Do dyspozycji jest również bezpłatny parking wyposażony w monitoring oraz darmowa rowerownia posiadająca sprzęt serwisowy. Hotel Gal posiada w swojej ofercie również mini SPA i fitness, które pozwolą odpocząć po całodniowej wycieczce i umożliwią zregenerowanie sił przed kolejnym zwiedzaniem. Pełna oferta hotelu dostępna jest pod adresem https://www.hotelgaltarnow.pl/oferta, gdzie można zobaczyć pokoje hotelowe i zapoznać się ze wszelkimi udogodnieniami dla gości.

Co warto zobaczyć w Tarnowie?

Rynek Główny

Rynek Główny Tarnowa jest jednym z najpiękniejszych rynków w kraju. Zabytkowe kamienice otaczające to miejsce pochodzą z przełomu XVI i XIX wieku, dzięki czemu stylem przypominają te, spotykane we włoskich miasteczkach. Centralnym punktem tego miejsca jest zabytkowy ratusz z epoki renesansu, który obecnie mieści muzeum i galerię sztuki. Budynek ten jest polecany w większości przewodników turystycznych, jako najpiękniejszy renesansowy ratusz Polski.

Bazylika Katedralna Narodzenia NMP

Bazylika, czyli najważniejszy kościół Tarnowa, wzniesiona została jeszcze przed 1400 rokiem, na miejscu dawnego drewnianego kościoła. Jej 72-metrowa wieża zawierająca szereg zabytków góruje nad miastem ukazując piękno architektury renesansowej i jej monumentalny charakter. We wnętrzu tego budynku znajdują się również dwa najwyższe pomniki nagrobne Europy oraz drewniana „Pieta”, czyli rzeźba Matki Boskiej Bolesnej.

Góra Świętego Marcina

Góra Świętego Marcina oddalona jest od tarnowskiego rynku o około 3 km. Jest to miejsce, gdzie odnaleziono najstarsze w tym rejonie pozostałości grodu plemienia Wiślan datowane na IX – XI wiek. Nazwa tego miejsca wywodzi się od pięknego zabytkowego kościoła św. Marcina, który został tu wybudowany w XV wieku. Jest to również doskonały punkt widokowy, który pozwala obserwować Tarnów oraz okoliczne miejscowości.

Stara łaźnia i bima

Przedwojenny Tarnów był jednym z największych enklaw Żydowskich, co widoczne jest niemal na każdym kroku. Najciekawszymi zabytkami związanymi z kulturą żydowską są mykwa, czyli stara łaźnia rytualna z 1902 roku oraz bima, czyli podwyższenie, na którym dawniej czytano torę. Jest to pozostałość po XVII-wiecznej najstarszej tarnowskiej synagodze.