Niezapomniane wakacje w azjatyckiej krainie uśmiechu, czyli podróż do Tajlandii

Magiczne miejsce znajdujące się na Półwyspie Indochińskim, między wodami Oceanu Spokojnego i Indyjskiego jest marzeniem pewnie wielu z nas, a mowa tu oczywiście o Tajlandii. Idealnie byłoby tu spędzić wakacje, bowiem znajdują się tu zjawiskowe plaże, lazurowe morze, a także dziesiątki różnych wysp i wysepek oraz góry porośnięte bujną roślinnością. Leży tu również najgorętsza stolica świata, czyli Bangkok. Ten egzotyczny kierunek ostatnio upodobali sobie również Polacy, więc jeżeli jesteś w gronie osób, które chcą spędzić cudowne wakacje w Tajlandii koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Co należy zabrać w podróż do Tajlandii?

Przygotowując się do wakacji marzeń warto dokładnie przemyśleć i zastanowić się co należy ze sobą zabrać w tak daleką podróż. Pomocne będzie stworzenie listy rzeczy, która z pewnością ułatwi nam potem pakowanie.

W pierwszej kolejności należy pamiętać o zabraniu paszportu bez którego ani rusz. Dodatkowo warto zrobić również skan dowodu osobistego tak na wszelki wypadek. Kolejną ważną kwestią to zabranie pieniędzy. Jeżeli wszystkie dokumenty będą przygotowane to czas na spakowanie walizki, w której oczywiście nie może zabraknąć apteczki, ponieważ zawsze lepiej dmuchać na zimne zwłaszcza, gdy wybieramy się do tak odległego kraju. W jej skład powinny wchodzić leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, zapobiegające biegunce, opatrunki i środki do dezynfekcji, a także kremy z filtrem i coś przeciw ukąszeniom komarów.

Następnym krokiem będzie przygotowanie ubrań. No właśnie wiele osób z pewnością zastanawia się jak ubrać się w Tajlandii? Jeżeli chodzi o obuwie to należy zaopatrzyć się w wygodne i przewiewne modele. Warto również spakować klapki lub japonki, a osobom mającym w planach zwiedzanie dżungli na pewno przydadzą się buty trekkingowe. To samo tyczy się ubrań, które powinny być lekkie, przewiewne, lecz nie odsłaniające za dużo ciała, bo w tym kraju nie wypada pokazywać zbyt wiele.

Wakacje w Tajlandii dla studentów – co warto zobaczyć? 

Tajlandia jest marzeniem wielu młodych osób, dlatego więc wakacje w Tajlandii dla studentów są organizowane coraz częściej i cieszą się ogromną popularnością. Każdy z nas bez wątpienia chciałby zobaczyć nieco odległego świata, poznać inną kulturę, czy zwiedzić ciekawe miejsca.

Ten kraj obfituje w ciekawe miejsca, które należy odwiedzić. Nie mniej jednak swoją przygodę warto zacząć od zwiedzenia Bangkoku, czyli stolicy Tajlandii. Czeka tam na nas możliwość poznania tajskiej kultury i wiele atrakcji. Znajduje się tam Wielki Pałac Królewski i miejsca kultu z wielkimi posągami Buddy. Jednak turystyczną stroną Bangkoku jest bez wątpienia Khao San, czyli mała, ale za to gwarna ulica położona niedaleko rzeki Chao Phraya. To tam znajduje się mnóstwo budek z tajskim jedzeniem, bary, salony masażu i inne atrakcje, które czekają tylko na turystów. To miejsce tętni życiem nie tylko w dzień, lecz również w nocy.

Oprócz stolicy warto wziąć pod uwagę zwiedzanie chociażby miejscowości takich jak Phuket, w Ayutthaya czy Sukhothai. Ogromną popularnością cieszy się także rezerwat Elephant Nature Park położony w północnej części Tajlandii w prowincji Chiang Mai. To tu możemy z bliska zobaczyć jak żyją słonie. Dlatego jeżeli chcesz spełnić swoje marzenie i wybrać się w podróż do Tajlandii warto rozważyć możliwość skorzystania z wyjazdu zorganizowanego, bo wtedy będziesz miał pewność, iż wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik.